FUTBOLCULAR EROL BULUT’U SEVMİYOR

Fenerbahçe’nin teknik direktörü özellikle son haftalarda son maçlarda hatta ligin başından beri oldukça sorun olan ve sürekli gündeme gelen bir konu. Erol bulut. Başarılı teknik adam Erol Bulut’un Fenerbahçe yönetimindeki akıbeti nasıl bir yol izleyeceği Fenerbahçe ile devam edip etmeyeceği herkesin hakkındaki en önemli sorulardan birisi.

Beşiktaş derbisine de Erol bulut yönetiminde çıkacak olan Fenerbahçeli futbolcular aslında teknik hocalarını sevmediklerini kendi içlerinde konuştukları kulislerde konuşmalar arasında dile getirmeye bunu sesli bir şekilde söylemeye başlamışlar.

EROL BULUT FENERBAHÇE’DE KALICI MI

Sezonun başından beri aslında Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe’nin dengesiz bir performans sergilemesi özellikle taraftarların çok fazla eleştirisine neden olmuştu. Fenerbahçe çok zor olarak adlandırılan maçları yenerken aynı zamanda da çok kolay bir takıma karşı da basit bir hatayla basit hatalarla yenilerek sahadan ayrılıyorduk. Deplasman performansı çok fazla yüksek olan bir takımın aynı performansı evinde gösterememesi ilk 11 konusundaki sıkıntıları ve oyun içindeki ekip ruhunu, dinamiklerinin düşüklüğü artık çatırdamalara seslerin yüksek çıkmasına neden olmuştu.

Teknik direktör Erol Bulut ve öğrencileri arasındaki savaşın son örneği Caner Erkin de. Caner Erkin Maç sırasında oyundan alındığı zaman teknik direktöre doğru el kol hareketleri yapınca Caner Erkin cezalandırmak için Erol Bulut maç kadrosuna üç hafta boyunca oyuncuyu dahil etmedi.

Caner Erkin teknik hocasından özür diledi ve yönetim Erol Bulut ile de konuşunca Caner Erkin tekrar kadroya dahil edilmeye başlandı. Caner Erkin son günlerde göz önünde olan sadece tek bir olaydı onun dışında Mesut Özil maçtan alındığı zaman yine Erol Bulut’u tepkisini göstermişti aynı zamanda Gustavo sakatlığından yeni çıktıktan sonra hemen ilk 11’e alınması ama aynı zamanda yedek kulübesinde daha formda daha kendini göstermek isteyen maça çıkmak için deli gibi tutuşan oyuncuların yedek kulübesinde kalması oyuncular arasında hocalarına bilenmesine neden oldu.

Öğrencilerin Erol Bulut hakkında artık sesli bir şekilde konuşmaya başlamasından sonra Emre Bölezoğlu ve Volkan Demirel öğrencileri dinlemeye başladılar. Öğrencilerin hocalarıyla var olan ilişkisinin sorununun en başında Erol Bulut’un öğrencilerine karşı mesafeli tavrı olduğu ortaya çıktı.

Artık Fenerbahçeli öğrenciler teknik hocalarıyla Erol Bulutla yola devam etmek istemediklerini ortaya sundular. Kendisini hazır hisseden maça çıkmak için tutuşan ve gerçekten formda olduğunu düşünen oyuncular neden İLKONBİR içerisinde yer almadıklarını sorduklarında yönetimden ve Erol Bulut’tan asla bir cevap alamıyorlar Erol Bulut öğrencilerine cevap vermediği için onlarla iletişime geçmedi için ve onlarla mesafede bir tavırda konuştuğu için öğrenciler artık küsme noktasına geliyorlar.

Öğrencilerin neden ilk 11’de yer almadıklarını ya da formda olduklarını olmalarına rağmen yedek kulübesinde neden oturduklarını asla öğrenemedikleri için aslında Fenerbahçe takımı bir kısır döngünün içine giriyor.

FENERBAHÇE’NİN İLK 11 SORUNSALI

Teknik direktör Erol Bulut ilk 11’i yaparken asla takımını dinamiklerini takımın gidişatını ve rakibine uygun bir ilk 11’i yapmadığı için hem taraftarlardan hem de öğrencilerinden oldukça şikâyet alıyordu. Buna rağmen farklı ilk on birlerle sahaya çıkan Erol bulut asla ilk 11’i konusunda sistemli ve aynı zamanda da istikrarlı bir sonuç alamıyordu.

Her hafta değişen ilk 11’de beraber bazı oyuncular kendi kulvarları dışında da performanslar göstererek takıma katkı sunmaya ve maçı kazanmayı endeks dese de kendini kendi kulvarında kendi kulvara dışında oyuna katkısı ne kadrosuna bileceğini bilemedi için maçta istediği performansı gösteremiyordu.

Bu hafta oynanacak olan Beşiktaş derbisi Erol Bulut için nihai karar olacak bir maç. Trabzonspor derbisinde bir sıfır galibiyetle sahadan ayrılan Erol bulut kendine bir süre daha tanımıştım. Fakat Beşiktaş derbisi özellikle Fenerbahçeli yönetim ve öğrenciler için hocalarına karşı verdikleri son taviz olacak gibi duruyor. Şimdiden kulislerde Fenerbahçe’nin yeni teknik direktör adayları konuşulurken Erol Bulut’un Beşiktaş derbisinde nasıl bir yol izleyeceği neler yapacağım oldukça merak ediliy