Fransız ekibi Messi konusunda temkinli

Arjantinli 33 yaşındaki Dünya’nın en iyi oyuncusu olarak lanse edilen süper star Lionel Messi’nin transferi merak konusuydu. Sezon başından beri takımda kalmak istemediğini açıkça belirten Lionel Messi Barcelona kulübüyle bir türlü uzlaşmaya varamadı.

Messi, “Ayrılmakta özgür olduğumu düşündüm çünkü Bartomeu bana böyle söylemişti. Ancak sonrasında 700 milyon Euro’luk maddeyi öne sürdüler. Bizim başkanla önceki senelerdeki konuşmalarımızla bununla ilgili hiçbir şey geçmemişti.

Bartomeu, beni Barcelona’yı mahkemeye vermeye zorladı ancak bunu yapamazdım, burada sözleşmem boyunca devam etme kararı aldım. Onlardan tek bir isteğim vardı, en azından üst seviyede rekabet edelim. Roma’da, Liverpool’da, Lizbon’da olduğu gibi dağılmayalım.

Ancak tüm bunlara rağmen sahadaki tavrım hiç değişmeyecek. Ne kadar ayrılmak istesem de sahadan elimden geleni yapacağım. Her zaman kazanmak istiyorum, rekabetçi biriyim ve kaybetmeyi sevmiyorum.

Kulüp için her zaman en iyisini istiyorum” şeklinde açıklamada bulunmuştu. Bonservis bedeli ve serbest kalma bedelinin çok yüksek olması dolayısıyla bir türlü istediğini alamayan Lionel Messi Barcelona formasıyla maçlara çıkmaya ve goller atmaya devam ediyor.

Arjantinli yıldız Lionel Messi‘nin Fransız ekibi Paris Saint-Germain’e katılacağıyla alakalı spekülasyonlar devam ederken, halihazırda Paris Saint-Germain kulübü oyuncusu ve eski takım arkadaşı başka bir süper star olan Neymar da Silva Santos Júnior’ın yaptığı açıklamalar sonrasında güçlendi.

Katalan ekibi Barcelona‘da belirsizliği devam eden Lionel Messi’nin transfer iddialarıyla ilgili Paris Saint-Germain sportif direktörü Leonardo Araújo açıklamalarda bulundu.

Ligde Montpellier’i 3-1 gibi tatmin edici bir skorla geçtikleri karşılaşma sonrası konuşan Leonardo “O hala Barcelona’nın oyuncusu, buna saygı duymalıyız.

Kendi oyuncularımızla ilgili iddialar çıkmasından hoşlanmıyoruz. Bu yüzden biz de başka takım oyuncuları hakkında konuşmuyoruz.” dedi. “Şimdi transfer dönemini düşünme zamanı değil” şeklinde açıklamalarda bulunarak da tartışmaya son noktayı koydu.

Kylian Mbappe imza atmaya yakın

Paris Saint-Germain takımının yıldızı genç yetenek Kylian Mbappe’nin sözleşmesi gelecek sezon sonunda bitecek. Fransız ekibi sportif direktörü 21 yaşındaki yıldızın geleceği ile ilgili “Mbappe ile görüşüyoruz.

Onun takımda kalmasını istiyoruz. Sanırım Mbappe de istiyor. Görüşmelerimizde 10 gün öncesine kıyasla ileriye dönük adımlar attık” şeklinde açıklamada bulundu.

Bir başka Fransız ekibi olan Monaco’dan 120 Milyon Euro karşılığında 1 Temmuz 2018 tarihinde transfer olan Kylian Mbappe’nin sözleşmesi 30 Haziran 2022’de bitecek ve maaşı şu an 17.5 Milyon Euro.

Sezon başında kulüpten ayrılmak istediğini açıkca belirtmesine rağmen izin çıkmayan ve kontrat engeline nedeniyle Barcelona’da kalmak zorunda olan yıldız futbolcu Lionel Messi’nin sözleşmesi 30 Haziran’da sona erecek.