Fransa’dan Kerem Aktürkoğlu’na Teklif

Kerem Aktürkoğlu, Sarı Kırmızılı forma ile maçlarda göz dolduruyordu. A Milli Futbol Takımı’ndaki son maçında Norveç’in kalesini meşin yuvarlak ile buluşturan tek isim olan Kerem Aktürkoğlu’na Avrupa ekiplerinden teklif geldi.

Ocak ayında 22 yaşındaki genç yetenek Fransa’ya gidebilir. Başarılı sol kanat oyuncusu transfer listesine ekleyen takımın Lyon olduğu öğrenildi. İşte Kerem Aktürkoğlu’nun transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Son 2 sezonda Kerem Aktürkoğlu, yeşil sahadaki aktif ve dinamik oyunu ile dikkatleri üzerine çekiyor. 22 yaşındaki genç yetenek, 3. Lig takımlarından A Milli Futbol Takımı’na yükseldi. Bu müthiş çıkış, Avrupa kulüplerinin de dikkatlerini çekme konusunda başarılı sol kanat oyuncusuna yardımcı oldu. Fransa’dan Kerem Aktürkoğlu ile ilgilenen takımın Lyon olduğu öğrenildi.

Fransızlar Teklif Yapma Kararı Aldı

Fransa’nın önde gelen takımlarından Lyon’un Kerem Aktürkoğlu için teklif yapma kararı aldığı öğrenildi. 22 yaşındaki genç yeteneği mercek altına alan Lyon’un 8 Ekim Cuma günü gerçekleşen Türkiye – Norveç mücadelesini de sol kanat oyuncusu için izlediğine dair duyumlar alındı.

Yapılan bu incelemeler neticesinde Fransızlar milli oyuncu Kerem Aktürkoğlu için teklif yapma kararı aldı. Sarı Kırmızılı ekibin kapısı Ocak ayındaki ara transfer döneminde Lyon tarafından çalınabilir.

Kerem Aktürkoğlu, 21 Ekim 1998 tarihinde Kocaeli, Türkiye’de dünyaya geldi. 1,73 metre boyundaki genç yetenek, sol kanat mevkiinde oynuyor. Danışmanlığı Family & Football tarafından üstlenilen başarılı sporcu, 2020’den beri Sarı Kırmızılı forma giyiyor.

Genç yetenek, aynı zamanda A Milli Futbol Takımımızda da oynuyor. Sağ ayağını hakim olarak kullanan Kerem Aktürkoğlu, son iki senede gösterdiği üstün performans ile müthiş bir çıkış yaptı.

8 – 10 Milyon Euro Aralığında

Lyon’un Aslan cephesine sunacağı ücret teklifi de belli oldu. Alınan duyumlara göre Fransız takımı, Kerem Aktürkoğlu için anlaşmak üzere 8 – 10 milyon Euro aralığında bir ödeme yapabilir. Sarı Kırmızılı cephe, Lyon ile el sıkışan taraf olmak için 22 yaşındaki sporcu ile yeni sözleşme imzalamak istiyor.

Galatasaray’ın hedefi imzalanacak yeni sözleşmeye serbest kalma bedelini 15 milyon Euro olarak yazdırmak. Bu sayede Fransız ekibi ile yapılan transferde Aslan cephesi hedeflendiği gibi kar elde edebilecek. Sarı Kırmızılı taraftarlar transferi dört gözle bekliyor.

Kerem Aktürkoğlu, sol kanat mevkiine ek olarak forvet arkası ve sağ kanat mevkilerinde de son derece başarılı. 22 yaşındaki genç yetenek, profesyonel spor kariyerine Gölcükspor altyapısında forma giyerek başladı.

Daha sonra Hisareyn altyapısına transfer olan deneyimli sporcu, Galatasaray öncesinde 24 Erzincanspor, Başakşehir altyapısı, Başakşehir U21, Büyükşehir Belediye Bodrumspor ve Karacabey Belediyesi’nin kadrolarında da yer aldı. Kerem Aktürkoğlu, şimdiye dek Süper Lig, Avrupa Ligi Elemeleri, Şampiyonlar Ligi Elemeleri ve Avrupa Ligi turnuvalarında mücadele etti.