FRANSA’DA TÜRK FIRTINASI DEVAM EDİYOR

Fransa Ligi’nde (Ligue 1) en son üst sıralara kendini atma mücadelesi veren Bordeaux’yu deviren ve liderlik koltuğuna oturan Lille’de ulusal yıldızlarımız Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı, pek oldukça alanda başı çekiyor.

Oynadığı son 3 karşılaşmada fileleri sallamayı başaran sadece bir süredir sakatlığı nedeniyle formasından uzak kalan Burak’ın bayrağını, son haftalarda Yusuf taşımaya başladı.

Takımının Burak Yılmaz’dan mahrum çıkmış olduğu son iki karşılaşmada gol yollarında etkili bir performans sergileyerek filelerle buluşturduğu toplarla sevinç yaşayan Yusuf Yazıcı, Fransız kadrosunun en emin ayaklarından biri haline geldi.

MİLLİLERİMİZ TAKIMIN EN GOLCÜ İSİMLERİ

Christophe Galtier’nin ekibi, bu sürem pek oldukça oyuncusundan verim almayı başarsa da skor listesinin tepesinde ulusal futbolcularımız Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı yer alıyor. Ligde attığı 9 golle takımının en skorer adı olmayı başaran Burak’ı izleyen isim, 7 golle Yusuf oldu. Kırmızı-mavili ekibin lig müsabakalarında Jonathan Bamba’nın da 6 golü bulunuyor.

Lille’in Avrupa kupalarında gösterdiği başarıda da ulusal oyuncularımızın oranı var. Yusuf Yazıcı, 6 golle takımının Avrupa Ligi’ndeki en skorer adı olurken, Burak Yılmaz da oyuna sonradan dahil olduğu Sparta Prag maçının son 10 dakikasında 2 gol atmış ve galibiyeti getirmişti.

YUSUF ATINCA LİLLE KAZANIYOR

Yusuf Yazıcı’nın golleri, takımına üç puan getiriyor. Lille’de geçen 1.5 sezonunda 9 değişik maçta fileleri sallayan Yusuf, bu müsabakalar nihayetinde yengi sevincini de yaşadı.

Burak Yılmaz ise, takımına direkt kazandırdığı puanlarla dikkat çekiyor. Montpellier ve Sparta Prag maçlarında oyuna sonradan dahil olarak attığı gollerle maçı çeviren ve Lille’i galibiyete götürmüş olan Burak, Nice ve Nimes karşısında da takımına 4 puan kazandırdı.

Tecrübeli golcü ayrıca, Brest ve Angers maçlarında toplamda 3 defa rakip fileleri bulmasına karşın, mağlubiyete mâni olamadı. Fransa Ligi’nde, 30 yaşından büyük forvetler içinde en iyi performansı Burak Yılmaz sergiliyor. 35 yaşındaki ulusal yıldızımız, çıkmış olduğu 18 maçta 9 gol atarak kendi yaş grubunda en iyi istatistiği geliştirdi. 30 yaşındaki Wissam Ben Yedder’in ise Ligue 1’de geride bıraktığı 22 maçta 11 golü bulunuyor.