Francesco Farioli İle Yollar Ayrıldı

Spor Toto Süper Lig’in 16.haftasında 10 kişi tamamladığı maçta İstanbul’da ligin tepesindeki ekiplerden Konyaspor ile karşılaşan Fatih Karagümrük için bu hafta şok gelişmelere sahne oldu.

Ligin başından beri en çok takdir gören Anadolu takımlarından biri olan Fatih Karagümrük, yine Spor Toto Süper Lig’in en iyi futbol oynayan ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor ile kozlarını paylaştı.

Yeni dönem teknik direktörler arasında parmakla gösterilen İlhan Palut ile Francesco Farioli, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’ndaki maçta izleyenlere çok güzel bir maç vaat ediyordu.

Doksan dakika bitiminde İttifak Holding Konyaspor sahadan 1-4 gibi farklı bir galibiyetle ayrılırken, Fatih Karagümrük maçı 10 kişi ile tamamladı.

Maç sonunda herkes İttifak Holding Konyaspor’un galibiyetini konuşurken 11 Aralık 2021 akşam saatlerinde gündeme bomba etkisi yaratan bir haber düştü.

Fatih Karagümrük’te Süleyman Hurma, Francesco Farioli ile yolları ayırmaya karar verdi.

Francesco Farioli Büyük Takıma Mı Gidiyor

Oynattığı kısa pasa dayalı futbol ile futbolseverlerin sempatiyle yaklaştığı ve adı sık sık büyük takımlarla da anılan genç İtalyan’ın ayrılığı beraberinde birçok soruyu da birlikte getirdi.

Özellikle bundan günler öncesinde teknik direktörlük koltuğundaki Sergen Yalçın’ın ayrılığı ile sarsılan Beşiktaş camiası olağan şüpheli konumunda.

Her ne kadar kamuoyunda Beşiktaş teknik direktörlüğü için başta Şenol Güneş olmak üzere birçok farklı isim geçse de Francesco Farioli ismi de kulislerde dolaşmıyor değil.

Daha önce Fenerbahçe ile adı anılan Francesco Farioli için, Fatih Karagümrük’te Süleyman Hurma, büyük takım yolunda İtalyan teknik direktörün önünde durmayacaklarını açıklamıştı. Hal böyleyken Francesco Farioli’nin ayrılığı “acaba büyük takıma mı gidiyor?” sorularını beraberinde getirdi.

Beşiktaş gibi, teknik direktör değişikliği sık sık dillendirilen Fenerbahçe de şüphelilerden bir diğeri. Zira Fatih Karagümrük’te başarılı bir sezon geçiren Francesco Farioli’nin ayrılığının en mantıklı açıklaması başka bir kulüple anlaşması olacaktır.

Zira Fatih Karagümrük’ün başında bulunan Süleyman Hurma’nın tam da bu sebeple İtalyan hocayla yollarını ayırdığı iddia ediliyor.

Büyük kulüplerin her teknik direktör değişikliğinde medyada Francesco Farioli isminin geçmesi, Süleyman Hurma’ya göre hem takımı hem de oyuncuları olumsuz etkiliyor.

Teknik direktörlerinin geleceğindeki belirsizlikten etkilenen futbolcuların, Francesco Farioli ile aralarındaki güven ilişkisini tam anlamıyla kuramadıkları da gelen bilgiler arasında.

Francesco Farioli Kariyeri

Francesco Farioli, 1989 yılında Floransa şehrinde dünyaya geldi. Futbola ilgisi çok fazla olan genç İtalyan, ilgisi kadar yeteneğinin olmadığı anlaşılınca kendini antrenörlükte denemeye karar verdi.

Uzun süre kaleci antrenörlüğü yapan Farioli, Katar U17 Milli Takımı, Benavento ve Sassuolo’da kendini gösterdi.

Özellikle İtalya macerasında yardımcı antrenör olarak çok büyük etki yaptı. Türkiye’ye doğru yol alan genç antrenör, Alanyaspor’da Çağdaş Atan’ın yardımcılığını yaptıktan sonra 2021 Mart’ta Fatih Karagümrük’ün başına geçmişti.