Formula 3’te Cem Bölükbaşı

Milli sporcumuz Cem Bölükbaşı, Formula 3 Asya Şampiyonası’ndaki ikinci ayak yarışlarında 11 puan toplamayı başardı. Şampiyonada genel klasmanda 9. Sırada yer aldı.

Cem Bölükbaşı, Formula 3 Asya Şampiyonası’na katılmadan önce elinden gelen her şeyi yapacağını ve daha sonraki hedefinin Formula 1 yarışlarına katılmak olduğunu belirtmişti. Milli sporcu Formula 3 Asya Şampiyonası’ndaki mücadelesine kaldığı yerden aynı hırs ve başarı ile devam ediyor.

Genel Sıralama 9. Sırada

E-spordaki kariyerini profesyonel yarış pistlerine taşıyan ve Black Arts Racing takımı ile Formula 3 Asya Şampiyonasına katılan 22 yaşındaki milli pilot, Abu Dabi’deki Yas Marina Pisti’nde gerçekleştirilen ikinci ayak yarışlarında muhteşem bir performans sergiledi. Milli sporcumuz Cem Bölükbaşı ikinci ayak yarışlarını sırası ile 8’inci, 7’inci ve 10’uncu sırada bitirdi ve toplamda ikinci ayak yarışlarında 11 puan elde etti.

Dubai’deki ilk ayak yarışlarında 12 puanı hanesine yazdıran genç sporcu, toplamda 23 puana ulaştı ve genel klasmanda kendisine 9. Sırada yer buldu. Aynı zamanda Cem Bölükbaşı şampiyonada her yarışta puan toplama başarısını gösteren 7 pilottan biri oldu. Formula 3 Asya Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları ise yine Abu Dabi’deki Yas Marina Pisti’nde 6-7 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Milli Sporcu Cem Bölükbaşı Kimdir?

Cem Bölükbaşı 9 Şubat 1998 tarihinde dünyaya gelmiştir. Milli pilotun hız tutkusu 6 yaşında babası tarafından fark edilmiştir. Babası daha sonra onu motokros pistine götürmüş ve 6 yaşından itibaren motokros yarışlarına katılmaya başlamıştır ve aynı sene Türkiye şampiyonu olmuştur.

Aynı yıl minik Cem karting yarışlarında da dereceler elde etmiştir. Yaşına rağmen başarılı olan gelecekte de başarılı bir yarışçı olacağı belli olan Cem Bölükbaşı kendisini geliştirmeye hiç ara vermedi. 

Günümüz teknolojilerinin geldiği nokta sayesinde araba yarışlarının da sanal ortamda yapılabilmesini fırsat bilen Cem Bölükbaşı’nın araba yarışlarına karşı olan ilgisi giderek arttı ve araba yarışı simülasyonlarına katılmaya başladı. Böylece Cem Bölükbaşı’nın e-spora olan ilgisi arttı. Cem Bölükbaşı da pistlerdeki deneyimini e-spora taşıdı ve çeşitli başarılar elde etti.