Formula 1’e Bir Adım Daha

Genç pilot Cem Bölükbaşı, F3 Asya Serisi’nin 2021 sezonunda Doğuş Grubu’nun ana sponsorluğunda yarışacağını duyurdu. BlackArts Racing ekibi ile formula 3 Asya şampiyonasında kariyerinin ilk tam sezon yarışını yapmaya hazırlanan Cem Bölükbaşı heyecanını gizlemedi. Motorsporlarının en üst seviyesi olan Formula 1’de ülkemizi temsil etme hayalinin olduğunu ve Formula 3 Asya şampiyonasının bu hedef için bir adım olduğunu söyledi.

Esporda kazandığı dünya şampiyonluklarının ardından son iki sezondur profesyonel yarış pilotu olarak gerçek pistlerde de başarılı bir kariyer sürdüren Cem Bölükbaşı, 2021’e hızlı bir giriş yapmış oldu. Ülkemizi Formula 3 Asya Şampiyonası’nda temsil edecek olan olan Bölükbaşı 15 yarış üzerinden gerçekleştirilecek Formula 3 Asya serisine katılarak kariyerinde ilk tam sezon Formula şampanyasını tamamlamış olacak.

Doğuş Grubu ana sponsorluğunda yarışacak olan Cem Bölükbaşı, F3 Asya serisinde BlackArts Racing Team adına direksiyona geçecek. Önemli bir yarış deneyimi elde edecek olan pilotumuzun esas hedefi Formula 1 yarışları.

Hedefine Adım Adım Yaklaşıyor

Sezon öncesinde heyecanını paylaşan Cem Bölükbaşı, motor sporlarının en süt seviyesi olan Formula 1’de ülkemizi temsil etme hayalinin olduğunu ve bu hayale her geçen gün biraz daha yaklaştığını belirtti. Çok mutlu ve bir o kadarda heyecanlı olduğunu belirten Bölükbaşı sanaldan gerçek pistlere geçen hikayesinde yanında olan herkese teşekkür etti.

Basketbol, yelken gibi farklı spor dallarını destekleyen ülkemizin genç sporcular yetiştirmesini sağlayan Doğuş Grubu’na da bu heyecanlı serüven için teşekkür etti. Kendisine güvendikleri, ana sponsor olarak destekledikleri ve kendisine ülkemizi temsil etme şansı verdiklerini için özel olarak teşekkür etti. 

İlk Yarış Adresi Dubai

Formula 3 Asya serisinin ilk yarışları 29-30 Ocak tarihlerinde Dubai’de gerçekleşecek. İlk hafta sonu toplamda 3 yarış yapılacak. 4-5 Şubat ve 6-7 Şubat tarihlerinde ise Abu Dabi, Yas Marina’da ise üçer yarış düzenlenecek. Sezonu başarı pilotlar Lorenzo Fluxa, Zdenek Chovanec ve Rafael Villagomez ile aynı takımda yarışacak olan Bölükbaşı; 12-14 Şubat ve 19-20 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen son iki ayakta da üçer yarış tamamlayarak toplamda 15 tek koltuk araç yarışını geride bırakacak. Yarışları dileyen herkes F3 Asya’nın Youtube kanalından izleyebilecek.