Formula 1’de Heyecan Aralıksız Devam Ediyor

Formula 1 dünyasının sürprizlere gebe olduğunu bilmeyen yok! Bilhassa gençlerin büyük ilgi gösterdiği yarışlar birçok ünlü sporcuyu meşhur etti. Bu sporcuları örnek alan ve onlar gibi olmak isteyen çok sayıda genç Formula 1 dünyasının gizemine kapıldı.

2023 yılının Mayıs ayını bitirmeye hazırlandığımız şu günlerde Formula 1’de sezonun beş yarışının geride kaldığından bahsedebiliriz. Yazımız sayesinde söz konusu beş yarışta neler yaşandığına dair bilgi alabilirsiniz. O halde başlayalım!

Max Verstappen Liderliğini Sürdürmeyi Başardı

Formula 1 dünyası ile ilgili söyleyebileceğimiz bir güzel bir de olumsuz haberimiz var! İlk olarak, üzücü haber ile başlayalım! İtalya’nın kalbi olarak bilinen Emilia-Romagna’daki yarışlar herkes tarafından büyük bir merak ile bekleniyordu. Ancak, geçtiğimiz günlerde İtalya’nın kuzeyinde çok sayıda insanı etkileyen bir sel felaketi yaşandı. Söz konusu sel felaketinde 13 kişi hayatını kaybetti. Buna ek olarak, 20 bini aşkın insan evsiz kaldı. Formula 1 dünyasının bu duruma kayıtsız kalması ihtimaller dahilinde bile değildi. Imola GP iptal edildi.

Biraz da güzel ve heyecanlı gelişmelerden bahsedelim! Formula 1 ile iç içe olan herkesin aklında pilotlar sıralamasının ne durumda olduğuna dair sorular yer alıyor. Son şampiyon Max Verstappen söz konusu sıralamada ilk sıradaki yerini koruyor. Genç adamın ikinci sıraya düşmeye niyeti yok! Performansıyla herkesi kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Bir diğer Red Bull pilotu Sergio Perez de Max Verstappen’i takibini sürdürüyor. O da ikinci sırada!

Rekabet Herkesi Daha Hırslı Hale Getirdi

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Max Verstappen ile Sergio Perez aynı takımda mücadele ediyorlar. Her ikisi de Red Bull pilotu! Max Verstappen bugüne kadar takımın yıldızı olmayı başarmıştı. İkili arasındaki rekabet gözle görülür seviyede değildi. Takım menfaatleri her zaman ön plandaydı. Ancak, 2023 yılına gelindiğinde işler değişti. Sergio Perez yarış esnasında alınan ve genellikle Max Verstappen’in işine gelen takım kararlarını eskisi gibi kabul etmiyor. Çünkü, ikili arasındaki puan farkı 14’e kadar düştü. 33 yaşındaki Meksikalı pilot işine gelen kararları kabul edip uyguluyor. Max Verstappen önümüzdeki haftalarda kendi takım arkadaşı ile rekabet etmenin güzel ve zor taraflarını yaşayacak.

Fernando Alonso İzleyicileri Kendisine Hayran Bırakmaya Devam Ediyor

İki defa dünya şampiyonu olmayı başaran İspanyol yarış pilotu Fernando Alonso güncel tarih itibariyle pilotlar sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor. 42 yaşındaki pilot Aston Martin’in çok iyi bir sezon yaşamasını sağlıyor. Max Verstappen ile Sergio Perez arasındaki rekabete dahil olmayan ancak onlardan bağımsız bir şekilde kendi kulvarında ilerleyen İspanyol pilot bu spordan keyif alan herkesi fazlasıyla memnun ediyor.

Hamilton ise toparlandığı ve sezonun geri kalanında daha iyi bir performans ortaya koyduğu takdirde yine adından söz ettirebilir.