Formula 1 Rolex Türkiye Grand Prix’te Pole Bottas Oldu

Formula 1 Rolex Türkiye Grand Prix, izleyicilerin ilgi ve beğenisi ile sıralama turlarını tamamladı. Mücadelenin sonunda pole pozisyonunun sahibi belli oldu. Pole pozisyonu, Mercedes’ten Valtteri Bottas’ın.

Sıralama turlarını birinci olarak tamamlamasına rağmen Lewis Hamiltono, aldığı 10 sıra grid cezasından dolayı yarışa 11. olarak başlama durumunda kalacak. İşte Formula 1 Rolex Türkiye Grand Prix’e dair merak edilen tüm ayrıntılar…

2021 Formula 1 Dünya Şampiyonası Rolex Türkiye Grand Prix’te sıralama turları belli oldu. Lewis Hamilton, pole pozisyonunun sahibi oldu. Ancak aldığı 10 sıralık grid cezasının ardından Mercedes’in Büyük Britanyalı deneyimli pilotu yarışa 11. sırada başlayacak. Lewis Hamilton’ın aldığı bu cezadan sonra 1. sıradaki kişi yine Mercedes’ten Valtteri Bottas oldu.

Hamilton Yine Zirvede

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen 2021 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 16’ncı ayağı Formula 1 Rolex Türkiye Grand Prix, 5,3 kilometrelik Intercity İstanbul Park Pisti’nde sıralama turlarını tamamladı.

İzleyicilerin nefeslerini tutarak izlediği mücadeleyi McLaren’den Daniel Ricciardo 16., Williams’dan Nicholas Latifi 17., Alfa Romeo’dan Antonio Giovinazzi 18., Alfa Romeo’dan Kimi Raikkonen 19. ve Haas’tan Nikita Mazepin ise 20. sırada tamamlayarak ikinci tura geçmeye hak kazanamadılar.

Lewis Hamilton, pist rekorunu 1:22,868 ile mücadele sonunda ele geçirdi.

Red Bull ve Alpha Tauri İlk 3’te

İlk sıralama turunda Lewis Hamilton, zirveyi kimseye bırakmazken 2. sırada Red Bull’dan Max Verstappen vardı. Üçüncülük ise Alpha Tauri’den Pierre Gasly’nin oldu. 3. sıralama turunda da Büyük Britanyalı pilot, birinciliği kimseye bırakmadı.

Ancak Lewis Hamilton aldığı 10 sıralık grid ceza sebebi ile yarışa 11. sırada başlamak durumunda kalacak.

Yine Mercedes’ten ikinci sırada yer alan Valtteri Bottas ise yarışa 1. olarak başlama fırsatı elde etti. 3. Red Bull’dan Max Verstappen. 4. sırada Ferrari’den Charles Leclerc, 5. sırada Pierre Gasly, 6. Sırada Alpine’den Fernando Alonso ve 7. sırada ise yine Red Bull’dan Sergio Perez olacak. Carlos Sainz de grid cezasından dolayı yarışa son sıradan katılacak.