Flaş Spor Haberi Samet Aybaba Demirspor’dan Ayrıldı

Flaş Spor Haberi Samet Aybaba Demirspor’dan Ayrıldı

Flaş spor haberi gündeme damgasını vurdu. Adana Demirspor’u yirmi altı senenin ardından Süper Lig’e çıkaran deneyimli teknik adam Samet Aybaba, takımı ile yollarını ayırdı. Mavi Lacivertli taraftarlar, alınan bu karar neticesinde şaşkın. İşte Adana Demirspor’un gündemine dair tüm detaylar…

Başarılı teknik hoca Samet Aybaba, Adana Demirspor ile yollarını ayırma kararı aldı. Akdeniz ekibi, 26 sene sonra Süper Lig’e, 65 yaşındaki teknik adam ile yükselmişti. Bu gelişmenin ardından Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda üçüncü haftayı geride bırakan Adana Demirspor’un Samet Aybaba ile artık çalışmayacak olması şaşkınlık yarattı.

Flaş Spor Haberi Samet Aybaba Demirspor’dan Ayrıldı

Adana Demirspor Yeni Hocasını Arıyor

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda mücadelesine devam eden Adana Demirspor, şimdiye dek üç hafta boyunca çıktığı maçlardan totalde 2 puan topladı. Teknik direktör Samet Aybaba’nın görevden ayrılmasında Mavi Lacivertli ekibin ligdeki kötü performansının etkili olduğu söylendi.

Adana Demirspor’un başkanı Murat Sancak, üç müsabakada elde edilen iki puanın tatmin edici olmadığını ve bu nedenle de teknik direktör Samet Aybaba ile yollarını ayırma kararı aldıklarını belirtti. Başkan Sancak, deneyimli çalıştırıcıya başarılar diledikten sonra Adana Demirspor’un teknik direktörlüğe getirmek üzere yerli ve yabancı hocalar ile görüştüğünü belirtti.

Mavi Lacivertli takım, teknik direktör kararını bir an önce verebilmek için detaylı incelemelerini hızlı bir şekilde tamamlıyor. Başkan Murat Sancak, Samet Aybaba ile aralarında bir sorun olmadığını fakat alınan puanlar neticesinde anlaşarak ayrıldıklarını ifade etti. Bununla birlikte bu durumun Balotelli ile hiçbir şekilde alakası olmadığı ve 55. dakikada kim oyundan çıkarılırsa çıkarılsın tepki gösterileceği de söylendi.

Flaş Spor Haberi Samet Aybaba Demirspor’dan Ayrıldı

Adana Demirspor Resmi Hesaplarından Duyurdu

Süper Lig takımlarından Adana Demirspor, teknik adam Samet Aybaba ile artık çalışmayacağını resmi sosyal medya hesaplarından duyurdu. Yapılan paylaşımda, Mavi Lacivertli kulübün deneyimli hoca Samet Aybaba ile yollarını ayırdığını ve iki taraf için de hayırlı & uğurlu olmasını istedikleri belirtildi. 65 yaşındaki teknik direktöre emeklerinden dolayı teşekkür edildikten sonra hayatının geri kalanında başarı, sağlık ve huzur dilendi.