Flaş Emre Belözoğlu Gelişmesi

2019-20 sezonu başında Başakşehir’den efsaneleri arasına girdiği Fenerbahçe’ye dönen Emre Belözoğlu, 2019-20 sezonunda Fenerbahçe ile şampiyon olup futbolu bırakmayı hedefliyordu. Ancak Emre Belözoğlu’nun bu isteği, Fenerbahçe’nin 2019-20 sezonunun 2. Yarısında gösterdiği performans düşüşünden sonra gerçekleşmedi. Emre Belözoğlu, 2019-20 sezonunun sonunda futbolu bıraktı.

Flaş Emre Belözoğlu Gelişmesi


Galatasaray ile UEFA Kupası kazandıktan sonra Inter ve Newcastle United’da forma giyen Emre Belözoğlu, 2008 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldu. 2012-13 sezonunun başında Atletico Madrid’e kiralandıktan sonra aynı sezonun devre arasında Fenerbahçe’ye geri döndü.

2015-16 sezonu başında Başakşehir’e transfer olan Emre Belözoğlu, Başakşehir’de de sembol isimlerden biri olmayı başardıktan sonra 2019-20 sezonunda Fenerbahçe’ye döndü ve futbolu bıraktı.

Flaş Emre Belözoğlu Gelişmesi


2020-21 sezonunda teknik ekipte rol alacağı beklenen Emre Belözoğlu, Ali Koç tarafından sportif direktörlük görevine getirildi. Fenerbahçe’deki sportif direktörlüğü döneminde takımın başına Erol Bulut’u getiren Emre Belözoğlu, yaptığı transferlerle de ses getirdi. Ancak Fenerbahçe, 2020-21 sezonunda beklenen performansı sergileyemedi.

Sarı lacivertli kulüp, ikinci yarıdaki Beşiktaş maçı sonrası Erol Bulut ile yollarını ayırdı. Emre Belözoğlu, son 10 maçta takımın teknik direktörü olarak görev aldı. Sarı lacivertli takım, Emre Belözoğlu yönetiminde iyi bir performans gösterdi ancak 41. Haftada alınan Sivasspor mağlubiyetiyle şampiyonluğu kaybetti ve sezonu 3. Sırada tamamladı. Fenerbahçe başkanı Ali Koç, yeni sezona başlarken Emre Belözoğlu ile yola devam edilmeyeceğini açıkladı ve Emre Belözoğlu boşa çıktı.


A Milli Takım ve Lazio İddiaları


Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra kendisiyle ilgili birçok iddia ortaya atıldı. A milli takım teknik direktörü Şenol Güneş, EURO 2020’den sonra yaptığı basın toplantısında teknik ekibe yeni yardımcılar eklemek istediğini ve Emre Belözoğlu ile bu kapsamda görüştüğünü doğrulamıştı. İtalya’dan gelen haberler de Lazio’da göreve başlayan Maurizio Sarri’nin Emre Belözoğlu’nu teknik ekibinde görmek istediği şeklindeydi.


Yardımcı Olmak İstemiyor

Emre Belözoğlu, kariyerine teknik direktör olarak devam etmek istediği gerekçesiyle bu teklifleri reddetti. Emre Belözoğlu, istediği teknik direktörlük görevini yakın zaman içinde üstlenebilir. Ünal Karaman ile yollarını ayıran Göztepe, teknik direktörlük görevine Tayfun Korkut’u getirmeyi düşünüyor. İzmir temsilcisi, Tayfun Korkut ile anlaşma sağlanamaması durumunda ise Çağdaş Atan veya Emre Belözoğlu isimlerinden biriyle anlaşacak