FIRTINA TRABZONSPOR’A SÜPER LİG’DEN SÜPER KANAT

Bordo-mavili Karadeniz temsilcisinde gelecek sezon adına yapılan transfer çalışmaları kapsamında Türk bir oyuncu ile ilgili transfer iddiası ortaya atıldı. Fırtınanın geçtiğimiz sezonlarda da transfer listesinde bulunan ancak bir türlü kadrosuna dahil etmeyi başaramadığı 27 yaşındaki sağ kanat oyuncusu için tekrar transfer görüşmeleri yapılmaya başlanacak. Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın takımın başına gelmesinin ardından hem futbol anlamında hem de kadro planlaması anlamında disiplinim üst seviyeye çıktığı Trabzonspor bu defa milli oyuncuyu kadrosuna dahil edebilir.

TRABZONSPOR’UN TEKLİFİ HAZIR

Gelecek sezon için kadro planlama çalışmalarına devam eden ve Bu doğrultuda yetenekli oyuncuları listesine alan bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor Bu kez hedefinde İzmir temsilcisi Göztepe’nin formasını terleten 27 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Halil Akbunar var. Bordo-mavili Karadeniz temsilcisi içerisinde bulunduğumuz sezon itibarı ile göstermiş olduğu performans ve takıma yaptığı katkılar Dolayısıyla 22 gole doğrudan etki eden 27 yaşındaki sağ kanat oyuncusu için Göztepe’nin kapısını çalacak. Bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor geçtiğimiz kış transfer periyodunda Göztepe’ye kiralamış olduğu diyabete ve yetenekli oyuncu Abdülkadir parmak’ı Halil Akbunar a karşı Göztepe’ye teklif etmeyi planlıyor.

OYUNCUNUN PERFORMANSI VE İSTATİSTİK BİLGİLERİ

Antalyaspor’un altyapısında yetişen ve ardından Göztepe’nin alt yaş gruplarında forma giymeye başlayan 27 yaşındaki kanat oyuncusu Halil Akbunar 2015/2016 sezonunda Elazığspor kiralanmasının ardından Göztepe’nin a takımında forma giymeye başladı.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla 37 Süper Lig karşılaşmasında 9 kez rakip fileleri Havalandıran Bunun yanı sıra 11 de gol pası vererek 20 gole doğrudan katkı yapan Halil Akbunar Ziraat Türkiye Kupası kapsamında yapılan 2 mücadelede ise 1 gol ve 1 asist yaparak etkili bir performans ortaya koydu.

Göstermiş oldu bu Etkin performansın ardından milli takıma davet alarak dikkatleri üzerine toplayan yetenekli futbolcu Geçtiğimiz sezon 31 Süper Lig karşılaşmasında forma giyerken 5 kez rakip fileleri havalandırmıştı 3 de Asist yapmıştı ikiz Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında forma giyen 27 yaşındaki futbolcu 1 kez rakip fileleri havalandırma başarısı ortaya koymuştu.