Filenin Sultanlarının CEV Performansı Nasıldı

Başarı, eğer istikrarlı değilseniz veya kazandığınız başarıyı yönetemiyorsanız kalıcı olmayan veya sizi destekleyenlerin nostaljik sohbetlerine konu olan bir kavram olarak kalır. Çok uzun zamandan bu yana Kadın Voleybol Milli Takımımız ise tam anlamıyla başarılı ve büyük bir takım olarak bizleri gururlandırıyorlar.

Büyük Takım Oldu Filenin Sultanları

2020 Tokyo Olimpiyatlarında tarihi bir başarı yakalayarak ilk kez çeyrek final oynayan takımımız maç sonunda alınan mağlubiyet sonrasında o kadar üzgün ve hırslı duruyordu ki onlarla üzülmemek ve tüylerimiz diken bir biçimde onları alkışlamamak elde değildi. İyi oyunları ve birbirlerine olan güvenleriyle bir takım olduklarını hissettiren Filenin Sultanları 18 Ağustos’ta başlayan Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na da öyle bir giriş yaptı ki göğsümüzün kabarmaması mümkün değil.

Grup aşamasında oynadıkları 5 maçın tamamını kazanan takımımız bu maçlarda oynadığı 15 setin sadece birini kaybederek tabiri caizse rakiplerini ezdi geçti ve son 16 turuna yükseldi. Tokyo’da kaçırılan başarının üzüntüsünden çok çabuk kurtulan Filenin Sultanları 29 Ağustos 2021 tarihinde Çek Cumhuriyeti ile tur atlama mücadelesi verecek.

Filenin Sultanları’nda Ders Marka Olmak

Bu turnuva özelinde göğsümüzü kabartan olaylardan bir tanesi de rakiplerimizden İsveç ile oynarken yaşandı. İsveç antrenörü Ettore Guidetti, takımıyla yaptığı konuşmada Türkiye gibi bir rakiple her zaman karşılaşma şanslarının olmadığını oyuncularına hatırlattı ve buradan kazanılacak tecrübenin onlar için önemli olduğunu ifade ederek pozitif olmalarını oyuncularına telkin etti.

Bu anlara şahit olan ülkemiz için ne büyük bir mutluluk… Kaotik futbol ortamından çıkarak desteklediğimiz takımımız turnuvanın diğer takımları açısından büyük bir rakip olarak görülüyor, onların karşısında tecrübe kazanmak değerli görülüyor. Başarılar, başarısızlıklar, turnuvalar, organizasyonlar bunların hepsi bir süre için ve yaşandığı anda oldukça değerliler.

Ancak bundan çok daha değerli olan şey Kadın Voleybol Milli Takımımızın gösterdiği performans ve bundan hem kendilerinin hem de onların sayesinde bizlerin duyduğu gurur. Rakiplerinin takdirini kazanan, onlar karşısında baskın bir oyun oynayan Filenin Sultanları bizler için olduğu kadar voleybol dünyası için de önemli bir marka olarak görülüyor.

Çocuklarımızın, kızlarımızın böyle bir başarıya ulaşmış olması onlardan sonra gelecek olan kardeşleri için bir motivasyon ve dayanılır, güvenilir bir alışkanlık olacak. Teşekkürler Filenin Sultanları!