Filenin Sultanları’ndan Buruk Veda

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı; çeyrek finalde Güney Kore’ye 3-2 yenildi. Bu sonuç ile beraber takımımız; Tokyo Olimpiyat Oyunları’na veda etmiş oldu. Güney Kore gibi nispeten daha düşük seviyedeki bir takımı elememiz bekleniyordu. Yarı finalde Brezilya – Rusya maçının galibi ile eşleşecektik. Bir başka deyişle, madalya şansımız artacaktı. Ancak, kötü bir maç çıkaran oyuncularımız; ellerindeki şansı iyi kullanamadılar.

Türkiye Maça İyi Başlayan Taraf Oldu

Türkiye; Güney Kore karşısında bilhassa ilk sette çok iyi bir performans gösterdi. İlk set; 25 – 17 Türkiye üstünlüğü ile tamamlandı. Bu sette altı blok yapan milli takımımız; yarı finali ne kadar çok istediğini herkese gösterdi. Ancak, ikinci sette işler tersine döndü. Filenin Sultanları; yaptıkları hatalarla dikkat çektiler. Güney Kore; setin başından sonuna kadar üstün bir oyun sergiledi. Seti 25 – 17 gibi bir skorla kazanmayı başardı.

Tokyo 2020 Olimpiyat‘larında Üçüncü sete üstün başlayan taraf Güney Kore oldu. Ancak, Türkiye; bu sette daha iyi bir oyun sergiledi. Üç set sayısını çeviren milli takımımız; seti 28 – 26 kaybeden taraf oldu. Güney Kore’nin setlerde 2-1 öne geçmesi; Filenin Sultanları’nı harekete geçirdi. İlk setteki temposuna dönen takımımız; dördüncü seti 25 – 18 kazandı. Bu sette Tuğba Şenoğlu ve Eda Erdem Dündar; başarılı performanslarıyla dikkat çektiler.

Final setine önde başlayan takımımız; birçok kez öne geçmesine rağmen Güney Kore’nin attığı etkili servislere engel olamadı. Sonuç olarak, beşinci seti 15 – 13 kazanan Güney Kore; maçtan da 3-2 galip ayrıldı. Güney Kore’nin yarı finaldeki rakibini belirleyecek olan maç; Brezilya ile Rusya arasında oynanacak.

Eda Erdem Çok Üzgün Olduğunu Dile Getirdi

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem Dündar; maçın ardından gözyaşlarını tutamadı. Bu sonuç için üzgün olduğunu dile getirdi. Çok büyük bir fırsatı teptiklerini ifade eden Dündar; stres altında olmalarından etkilendiklerini sözlerine ekledi.

Ebrar Karakurt, Cansu Özbay ve Tuğba Şenoğlu da maçın ardından gözyaşlarını tutamayan isimler arasına girdiler. Filenin Sultanları; 18 Ağustos tarihinde başlayacak olan Avrupa Şampiyonası ile yoluna devam edecek.