Filenin Sultanları Yarı Finale Hazırlanıyor

A Milli Kadın Voleybol takımımız, çeyrek finalde rakibi Polonya’yı hiç set vermeden yenerek yarı  finale yükseldi. Filenin Sultanları’nın 2021 Avrupa Şampiyonası’nda rakibi Fransa – Sırbistan maçının galibi olacaktı. Sırbistan, Fransa ile oynadığı maçtan 3 – 1 zafer ile ayrılırken Ay Yıldızın yarı finali kimin ile oynayacağı da belli oldu. İşte Türkiye – Sırbistan yarı final maçına dair tüm detaylar…

2021 Avrupa Şampiyonası’nın çeyrek finalinde Sırbistan, rakibi Fransa’yı 3 – 1 yenerek Ay – Yıldızlı ekiple yarı finalde oynama hakkı elde etti. A Milli Kadın Voleybol takımımız, şampiyonanın en iyilerinden biri olarak yarı final maçı için de yüksek tempo ile çalışmaya devam ediyor.

Filenin Sultanları, şimdiye dek 14 kez Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etti. Şimdiye dek 2003 ve 2019 olmak üzere iki kez 2. olmaya hak kazandı ve 2011 ve 2017 seneleri olmak üzere iki kez 3. oldu. Ay Yıldızlı ekip, şimdi 1.’lik için oynuyor.

Türkiye – Sırbistan Maçı Ne Zaman?

Türkiye ile Sırbistan arasında oynanacak yarı final maçının ne zaman oynanacağı büyük merak konusu. Sporseverler de hem sosyal medya hem de internet üzerinden Filenin Sultanlarının yarı final müsabakasına dair detayları araştırıyor.

Türkiye – Sırbistan 2021 Avrupa Şampiyonası yarı final müsabakası 3 Eylül 2021 Cuma günü oynanacak. Maç, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşecek. Üçüncülük maçları ile final karşılaşması ise 4 Eylül 2021 Cumartesi günü olacak. Sırbistan, hem yarı final hem de final karşılaşmalarında ev sahibi görevi görecek.

Zorlayıcı Rakip Sırbistan

Sırbistan, A Milli Kadın Voleybol takımımız için zorlu bir rakip olacak. Sırbistan Voleybol takımı, son 2 şampiyonayı kazanması ile biliniyor. Daha önce Filenin Sultanları, 2019 senesinde Ankara’da Sırbistan ile final maçında karşılaşmıştı. Ancak Ay – Yıldızlı takım, 3 – 2 mağlup olmuştu.

3 Eylül 2021 Cuma akşamı, A Milli Kadın voleybol takımımız rövanş için Sırbistan’ın ev sahipliğinde yarı final maçında mücadele edecek. Aynı zamanda İtalya ile Hollanda da bir diğer 2012 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası yarı final maçında mücadele edecek.