Filenin Sultanları Tarih Yazdı

A Milli Kadın Voleybol Takımı Türkiye’yi takımlar düzeyinde temsil ederek büyük bir başarıya imza attı. Tokyo 2020’de tarihte ilk kez çeyrek finale çıkarak son 8’e kalmayı başardı.

Yarı final mücadelesinde Güney Kore ile kıran kırana bir mücadele veren Filenin Sultanları ilk kez madalyaya bu kadar yakındı.

Göz yaşlarına boğulan takım Türkiye’ye olimpiyatlarda büyük bir başarı getirdi. Olimpiyat tarihinde ilk kez son 8 takım arasına girerek finale bu kadar yaklaşıldı.

Filenin Sultanları Zorlu Yollardan Geçti 

Tokyo 2020’de ilk kez son 8 takımın arasına Filenin Sultanları’nın bu seneki performansı ile yükseldik. Oldukça başarılı bir tunuva süreci geçiren Filenin Sultanları her ne kadar son 4 takım arasında yer almak istese de rakibi Güney Kore karşısında son sette mağlup oldu. 3-2 Güney Kore’ye yenilen Türkiye Kadın Voleybol Takımı sonraki olimpiyatlar için madalya hedefini daha da yükseltecek. 

Genç kadınlar Tokyo’da bir tarih yazdı ve her maçlarında mücadeleyi sonuna kadar sürdürdüler. 2-2 olan set sayısında karar setinde 13-15 Güney Kore’ye yenilen Filenin Sultanları başarılarını sonraki olimpiyatlara saklayacak. 

Tüm oyuncular ve teknik ekip turnuvanın başından bu yana mücadele ediyorlar. Geçen senenin şampiyonunu yenerek başladılar fakat madalyaya ulaşamadılar. Filenin Sultanları turnuvayı Güney Kore maçından sonra noktalamış oldu.

Filenin Sultanları Maçın Set Sonuç Detayları

Güney Kore: Su Kim, Yeum, Yeon Koung Kim, Yang, Heejin Kim, Park (Oh, Lee, An, Park, Jong, Pyo)
Türkiye: Cansu Özbay, Meliha İsmailoğlu, Zehra Güneş, Meryem Boz, Hande Baladin, Eda Erdem Dündar (Şebnem Simge Aköz, Naz Aydemir Akyol, Ebrar Karakurt, Tuğba Şenoğlu, Şeyma Ercan)

Setler: 17-25, 25-17, 28-26, 18-25, 15-13
Süre: 2 saat 17 dakika (24, 27, 38, 28, 20)

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek final karşılaşmaları dün, 4 Ağustos Çarşamba günü oynanan Brezilya ve Rusya maçının ardından tamamlandı. Yarı final eşleşmeleri ise dün itibariyle belli oldu.

  • Brezilya-Güney Kore
  • Sırbistan-Amerika Birleşik Devletleri.

Yarı final karşılaşmaları, 6 Ağustos 2021 tarihinde oynanacak ve madalyalar belli olacak.