Filenin Sultanları Sırbistan’a Boyun Eğdi

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı; Sırbistan, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya’nın ortaklaşa düzenlediği 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası yarı finalinde turnuvanın favorisi olarak gösterilen Sırbistan’a 3-1 mağlup oldu. 2017 ve 2019 yıllarında da bu turnuvayı kazanan Sırbistan; Türkiye karşısında rahat bir oyun sergiledi. Oyundan hiç kopmadı. Türkiye; ilk seti kazansa da devamını getiremedi. Servis kaçırma, servis karşılama ve fileye temas gibi basit hatalar yüzünden rakibine çok fazla sayı veren Türkiye; üçüncülük maçında 4 Eylül 2021 Cumartesi günü saat 18.00’de Hollanda ile karşılaşacak.

Tijana Boskovic’i Durduramadık

2015 – 2016 sezonundan bu yana ülkemizde Eczacıbaşı forması giyen pasör çaprazı Tijana Boskovic; oyuncularımıza zor anlar yaşattı. Maçı 39 sayıyla tamamlayan 1997 doğumlu yıldız oyuncu; inanılması güç bir başarıya imza attı. Sırbistan; final maçında Paola Egonu’nun takımı İtalya ile karşılaşacak. Boskovic – Egonu düellosundan kimin galip ayrılacağı merak ediliyor.

Türkiye; 42 dakika süren maçın ilk setini 34-32 aldı. Ebrar Karakurt; bu sete damga vuran isimdi. Kritik yerlerde aldığı pasları sayıya çevirmesini bildi. Filenin Sultanları; ikinci seti kıl payı kaybetti. 21-18 önde olan temsilcimiz; basit hatalara ve Boskovic’in etkili oyununa engel olamadı. Sırbistan; ikinci seti 28-26 kazandı. Üçüncü sette ise yine Boskovic rüzgarı esti. Türkiye; 19-19’luk eşitliği yakalamasına rağmen bu seti de 25-23 gibi kıl payı bir skorla kaybetti. Dördüncü sette ise işler tamamen değişti. İkinci ve üçüncü seti az farkla kaybeden Türkiye; bu sete çok kötü başladı. Üst üste hataların yanı sıra birçok oyuncu değişikliği yapıldı. Sırbistan bu seti 25-13 kazanmasını bildi. Sonuç olarak, yarı final maçı 3-1 Sırbistan galibiyeti ile sonlandı.

Ebrar Karakurt En Skorer Oyuncumuz Oldu

Türkiye’de genç oyuncu Ebrar Karakurt maçı 23 sayıyla tamamladı. Eda Erdem Dündar 14, Hande Baladın 12, Tuğba Şenoğlu 10, Zehra Güneş ve Cansu Özbay ise 6 sayı kazandılar.

Türkiye; 2019 Avrupa Şampiyonası finalinde karşılaştığı Sırbistan’dan rövanşı almak istiyordu. Fakat, Boskovic’in oyununa bir türlü çözüm üretilemeyince bu istek sonraki maçlara kaldı.