Filenin Sultanları Olimpiyatlara Çeyrek Finalde Veda Etti

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi başarıyla temsil eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız, sabah saatlerinde Güney Kore’ye karşı oynadığı çeyrek final mücadelesini setlerde 3-2 kaybetti.

Grup maçlarında sırasıyla Çin, Arjantin ve Rusya Olimpiyat Komitesi’ni yenerek üç galibiyet, iki mağlubiyetle gruptan çıkan Filenin Sultanları, çeyrek finali bir önceki maçta garantilemiş olmalarına rağmen son maçlarında Rusya Olimpiyat Komitesi’ni de 3-2 yenmişti.

Güney Kore ile Başa Baş Mücadele

Ay-yıldızlı ekip, Ariake Arena’da Güney Kore’ye karşı gerçekleşen çeyrek final mücadelesinin ilk setinde baştan sona domine edici bir oyun oynadı. Millilerimiz altı blok sayısı kaydettikleri seti çok zorlanmadan 25-17’lik bir skorla kazanarak hanelerine yazdırdı.

İkinci sette, Koreli ekip performansını arttırırken Millilerimiz 17-7 geriye düştü. Filenin Sultanları set ortalarında toparlandı ve Güney Kore’nin uzun serilerine son vererek puanların daha dengeli dağılmaya başlamasını sağladı. Ancak açılan farkı set sonuna dek kapatmanın bir yolunu bulamayan milli takımımız seti 25-17 kaybetti.

Millilerimiz, üçüncü setin başlarında sayı bulmakta biraz zorlansa da kısa sürede toparlanarak farkın açılmasını engellediler. Set ortalarından itibaren oldukçe çekişmeli geçen mücadelenin sonunda iki takım da birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandı. Nihayetinde, ancak 28-26’ya uzayarak bitebilen seti Güney Kore kazanarak setlerde 2-1 üstünlük sağladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, dördüncü sete rakibin üstüne baskı koyarak başlayıp hızlıca fark açmayı başardı. Güney Koreli ekip, set ortalarında biraz toparlansa da dördüncü sette skor olarak öne geçmeyi hiç başaramadı ve Ay-yıldızlı ekip setlere eşitlik getirdi.

Son Sette Nefesler Tutuluyor

Milli Takım, beraberliği bozmak için oynanan son sete iyi başlayıp son sayılara kadar da önde götürmeyi başardı. Set sonunda baskıyı arttıran Koreli sporcular, oldukça heyecanlı geçen dakikaların ardından skoru 15-13’e getirerek maçı noktaladı.

Maç sonunda sahanın iki yarısından da gözyaşlarını tutamayan oyuncuların olduğu görüldü. Filenin Sultanları, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın başından sonuna yüksek bir performans gösterip başarılı maçlar çıkardı ve Türkiye olimpiyat tarihinin voleybolda en iyi sonucunu elde etmeyi başararak Tokyo’ya veda etti.