FİLENİN SULTANLARI NAMAĞLUP SON 16 TURUNDA

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasında grup aşamasında yenilgisiz 5 te 5 ile namağlup olarak lider tamamlayan A Milli Kadın Voleybol Takımımızın son 16 turundaki rakibi B Grubu’nu 4. sırada tamamlayan Çek Cumhuriyeti oldu.

Filenin Sultanların da Hedef Final

Avrupa Şampiyonası son 16 turu karşılaşmasında Türkiye il Çek Cumhuriyeti arasındaki mücadele 29 Ağustos Pazar günü Bulgaristan’ın ikinci en büyük şehri olan Filibe kentinde oynanacak.

Son 16 turu karşılaşmasında Türkiye il Çek Cumhuriyeti arasındaki zorlu mücadele TRT SporYıldız ve TRT Spor’ dan canlı yayınlanacak maçın başlama saati ile ilgili henüz bir açıklama yapılmasa 29 Ağustos Pazar günü 17:30 olarak başlaması bekleniyor.

Son 16 turunda rakibimiz Çekya’ yı geçmemiz halinde çeyrek final aşamasında Polonya ve Ukrayna maçının galibi ile karşı karşıya geleceğiz.

Avrupa Şampiyonası’nda heyecan ise son 16 turundan itibaren tek maç eleme usulü devam edecek.

Şampiyona Nasıl Başladı

Filenin sultanları 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasında D Grubunda başladı. Rakiplerimiz Hollanda, Ukrayna, İsveç, Finlandiya ve Romanya ile D grubun da mücadele ettiler.

Filenin sultanları ilk maçını Şampiyonaya ev sahipliği yapan ülkelerden birisi olan Romanya ile karşılaştılar.  1.  Set Romanya 25 – 23 ile önce tamamlarken Milli takımımız geri dönüşü ile kalan 3 Set’i de kazanarak rakibi Romanya’ yı ilk maçında 3 – 1 mağlup edip turnuvaya galibiyet ile başlamış oldular.

Gruplarda ikinci, üçüncü Maçlarımızı grubu 3. Sırada tamamlayan Ukrayna ve 4. Sırada tamamlayan İsveç ile karşılaşan Filenin Sultanları rakiplerine hiç Set vermeden iki maçı da 3 – 0 yenerek gruplar da yoluna emin adımlar ile devam ettiler.

Filenin sultanları grup aşamasında Finlandiya ve Hollanda’yı da set vermeden 3 – 0 skor ile rakiplerini mağlup ederek D grubunu lider olarak tamamlamış oldular.

Filenin Sultanları, grup aşamasında oynadığı 5 karşılaşmada rakiplerine yalnızca 1 set verdi.

Filenin Sultanları Grup aşamasında en çok sayı kaydeden ilk üç oyuncularımız ise,

Ebrar Karakurt:74 sayı

Eda Erdem: 59 sayı

Zehra Güneş: 46 sayı