Filenin Sultanları Çekya’yı 3-1 Yendi

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Çek Cumhuriyeti ile karşılaştılar.

Bulgaristan’ın Filibe kentindeki Kolodruma Salonu’nda A Milli Kadın Voleybol Takımımız Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya geldi. Zorlu mücadelede tribünler de ay yıldızlı taraftarımız A Milli Kadın Voleybol Takımımızı bu mücadele de yalnız bırakmadılar.

Çeyrek Final için

A Milli Kadın Voleybol Takımımız Avrupa Şampiyonasına oldukça iyi bir başlangıç ile başladılar. Grup aşamasında 5’te 5 yapan Filenin Sultanları, son 16 turunda rakibimiz Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya geldiğimiz maça A Milli Kadın Voleybol Takımımız zorlu maça, Cansu Özbay, Tuğba Şenoğlu, Hande Baladın, Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Ebrar Karakurt ve Simge Aköz ile maça başladık.

Filenin Sultanları’ndan Etkili Oyun

Karşılaşmaya başlayan taraf Kadın A Milli takımız doldu ve zorlu mücadeledeki ilk sayıyı biz aldık.

İlk sette iki takımdan da servisler de karşılıklı gelen hatalar ile başlamış olsa da 24 dakika süren ilk seti Kadın A Milli Takımımız 25 – 13 ile rakibimiz Çek Cumhuriyetini geride bırakarak 1. Sette son sayımızı Ebrar Karakurt kaydetti.  İlk sette takımımız 4 blok ile oynar iken rakibimiz 1 blok yapa bildiler.

İkinci sete aynı kadro ile sahada olan Filenin Sultanları ikinci sete iyi başlamadı. Çekya ikinci sete 4 – 0 ile başladılar. Oyuna sonradan ağırlığını koyan Milli takımımız maç içerisinde geri dönemedi ve 28 dakika süren 2. Seti rakibimiz Çekya 25 –  22 kazanarak setlerde durumu rakibimiz Çekya 1 – 1 ‘ e getiriyor.

Üçüncü set Milli takımımızın kullanacağı servis ile başladı ve ilk sayıyı Çekya kazanıyor. 20 dakika süren bu sete hızlı ve tekili başlayan Milli takımımız seti 25 – 15 kazanarak setler de durumu 2 – 1 getirerek setlerde öne geçiyorlar ve ilk setteki oyunumuzu ortaya koymuş oluyoruz.

Karşılamanın dördüncü setinde ilk sayımız Zehra Güneş ile alıp sete başlıyoruz.

Final setini Milli takımızı 25 – 13 kazanarak setlerde durumu 3 – 1 yaparak çeyrek finale adını yazdırmış oldular.

Filenin Sultanları, çeyrek finalde Polonya-Ukrayna eşleşmesinin galibiyle 31 Ağustos’ da karşılaşacak.