Filenin Sultanları Avrupa Yolcusu

18 Ağustos Çarşamba günü başlayacak olan Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, maçlarını oynayacağı Romanya’ya ulaştı.

18 Ağustos – 4 Eylül 2021 tarihleri arasında Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan Filenin Sultanları, son üç ayda birçok uluslararası müsabakada yer aldı ve 2021 yazını oldukça yoğun geçiriyor. 25 Mayıs – 27 Haziran 2021’de gerçekleştiren 2021 Milletler Ligi’nde mücadele veren millilerimiz, ligi üçüncülükle tamamlamıştı.

Ardından, 23 Temmuz – 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda nefes kesen maçlara imza atan Filenin Sultanları, tarihimizin ilk olimpiyat beşinciliği derecesini kazanarak ülkeye dönmüşlerdi.

Millilerin Yorucu Yaz Programı

Olimpiyatların bitmesinin üstünden henüz daha on gün geçmişken başlayacak olan Avrupa Şampiyonası, A Milli Kadın Voleybol Takımımız için oldukça yoğun geçen bir yaz döneminin son durağı olacak. Şampiyona öncesi kampa giren milliler, tüm bu yoğunluğa rağmen takım olarak motivasyonlarının yerinde olduğunu belirtti.

Filenin Sultanları, 16 Ağustos’ta akşam saatlerinde Romanya’ya uçtu ve takım kaptanı Eda Erdem Dündar’ın ifadesi ile birimiz hepimiz, hepimiz birimiz diyerek Ebrar Karakurt ile çektirdikleri fotoğraflarını da sosyal medyadan paylaşmayı ihmal etmedi.

2019’da Gümüş Madalya Gelmişti

Filenin Sultanları, 2019 Avrupa Şampiyonası’ndan kendi gruplarından ikinci olarak çıkıp finallere yükselmişti. Çeyrek finalde Hırvatistan’ı 3 – 2 ve yarı finalde Hollanda’yı 3 – 0 mağlup ederek finalde Sırbistan’ın rakibi olmuştu. Grup aşamasında da tek yenilgisini Sırbistan’a karşı alan millilerimiz, finalde de bu takımı yenmeyi başaramamıştı. Filenin Sultanları, ülkemize gümüş madalya getirerek dönmüştü.

Filenin Sultanları’nın Avrupa Şampiyonası kadrosu şu şekilde:

Cansu Özbay, Buse Ünal, Meryem Boz, Ebrar Karakurt, Meliha İsmailoğlu, Hande Baladın, İlkin Aydın, Tuğba Şenoğlu, Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Yasemin Güveli, Beliz Başkır, Simge Aköz, Ayça Aykaç.

Milli takımımız, grup aşamasında Romanya, Ukrayna, İsveç, Finlandiye ve Hollanda ile karşılacak. Sultanların maç programı ise şu şekilde olacak:

18 Ağustos 20.30 Romanya – Türkiye

20 Ağustos 20.30 Türkiye – Ukrayna

22 Ağustos 17.30 Türkiye – İsveç

23 Ağustos 20.30 Türkiye – Finlandiya

24 Ağustos 17.30 Hollanda – Türkiye