Filenin Sultanları 4’te 4 Yaptı

A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi gurulandırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda D Grubu’nda mücadele eden Filenin Sultanları, üst üste galibiyetler almayı sürdürüyor. Hatırlanacağı üzere D Grubu’nda ilk olarak Romanya ile karşı karşı gelen A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, rakibini setlerde 3 – 1 mağlup etmişti.

Ardından D Grubu’nda ikinci maçta Ukrayna ile kozlarını paylaşana Filenin Sultanları, bu mücadelede ise rakibini setlerde 3 – 0 yenmeyi başarmıştı. Daha sonra D Grubu üçüncü maçında İsveç ile karşılaşan A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, bu maçta da rakibi setlerde 3 – 0 mağlup etmeyi başarmıştı.

Bu doğrultuda Filenin Sultanları, geçtiğimiz gün D Grubu’nda Finlandiya ile kozlarını paylaştı. A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, bu mücadeleyi de 3 – 0 kazanmayı başardı ve CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda 4’te 4 yaparak yoluna devam etti.

Türkiye ve Finlandiya Voleybol Maçının Detayları

CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası‘nda başarılı bir şekilde yoluna devam eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, bu başarılarına bir yenisini Finlandiya galibiyeti ile ekledi. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk setine Filenin Sultanları hızlı başladı. Setin ortalarına kadar çekişmeli geçse de daha sonra farkı açan A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, birinci seti 25 – 19 kazanmayı başardı.

İkinci sette rakibine kolay sayı şansı tanımayan ve oyuna ağırlığını iyice koyan Filenin Sultanları, ikinci seti ise 25 – 12 kazandı. Ardından üçüncü sette de baskılı oyununa devam eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, son seti de 25 – 15 kazanmayı başardı ve rakibi Finlandiya’yı setlerde 3 – 0 mağlup etmeyi başardı. Hande Baladın bu maçta öne çıktı.

Filenin Sultanları’nın Sıradaki Rakibi Hollanda

CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda Romanya, Ukrayna ve İsveç’in ardından Finlandya’yı da mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, 4’te 4 yapmayı başardı. Filenin Sultanları, D Grubu’ndaki beşinci maçında ise güçlü rakibi Hollanda ile 24 Ağustos Salı günü saat 17:30’da kozlarını paylaşacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, bu mücadeleyi de kazanmayı başarırsa D Grubu’nda lider olmuş olacak.