Filenin Efeleri Güle Oynaya

A Milli Erkek Voleybol Takımımız korona virüs salgını sebebiyle 1 yıl ertelenen 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri’nde C grubunda üst üste ikinci galibiyetini alan Filenin Efeleri grupta zirvedeki yerini korudu.

2021 CEV Avrupa Şampiyonasına Uzanan Yol

A Milli Erkek Voleybol Takımımız korona virüs salgını sebebiyle 1 yıl ertelenen 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Elemelerde C grubunda Kuzey Makedonya, Danimarka ve Bosna Hersek ile yarışan A Milli Erkek Voleybol Takımımız grubun 4’üncü maçında Kuzey Makedonya’ya 3 – 1 mağlup olmasına rağmen ilk sıradaki yerini korudu ve şampiyonaya doğrudan katılma hakkı kazandı.

A Milli Erkek Voleybol Takımımızın 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’na uzanan yolu zaferlerle dolu. A Milli Erkek Voleybol Takımımız 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri’nde C grubunda ilk maçında Bosna Hersek ile karşılaştı. Rakibine set bile vermeyen Filenin Efeleri zorlu karşılaşmadan 3 – 0 galip ayrıldı ve gruptaki ilk galibiyetini aldı.

C grubunun ikinci maçında ise ev sahibi Kuzey Makedonya ile karşılaşan A Milli Erkek Voleybol Takımımız Adis Lagumdzija’nın 17 sayılık müthiş performansı ile zorlu karşılaşmadan 3 – 1 galip ayrılmayı başardı. 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri’nde C grubunda üst üste ikinci galibiyetini alan Filenin Efeleri grupta zirvedeki yerini korudu.

Liderlik Damarlarında Var

2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri’nde C grubunda ilk iki maçın ardından liderliği kimseye kaptırmayan Filenin Efeleri, turnuvanın üçüncü karşılaşmasında Bosna Hersek ile kozlarını paylaştı. Bosna Hersek karşılaşmasında da rakibine şans tanımayan A Milli Erkek Voleybol Takımımız rakibine set şansı bile tanımadı ve karşılaşmadan 3 – 0 galip ayrılarak C grubundaki liderliğini devam ettirdi.

Turnuvanın dördüncü haftasında ev sahibi Kuzey Makedonya ile rövanş maçına çıkan millilerimiz bu maçta rakibine 3 – 1 mağlup olsa da grupta birinciliğini korudu ve gruptan çıkmayı garantileyerek 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası 4 kuzey Avrupa ülkesinin ortaklığı ile düzenlenecek. Milli takımlar klasmanında Avrupa’nın en önemli organizasyonu olan 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak ülkeler ise; Polonya, Çekya, Estonya ve Finlandiya olacak.