FIFA 2020 Dünya Kulüpler Kupası

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korana virüs, hayatın birçok alanını etkilediği gibi sporu da etkiledi. Küresel çapta pek çok spor müsabakası bu süreçte ertelendi ya da iptal edildi. Yeni tip korana virüsün etkilediği küresel çaptaki en önemli organizasyonlardan biri de FIFA 2020 Dünya Kulüpler Kupası oldu.

Yeni tip korona virüsün ortaya çıkmayı ve salgın haline gelerek yayılmasının ardından normal şartlar altında geçtiğimiz yıl düzenlenmesi gereken Dünya Kulüpler Kupası, FIFA yetkilileri tarafından ertelenmişti.

Ertelenen bu önemli organizasyon 1 – 11 Şubat 2021 tarihleri arasında başlayacak. Öte yandan önümüzdeki ay Katar’da gerçekleştirilecek olan 2020 FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nın eşleşmeleri geçtiğimiz günlerde yapılan kura ile belli oldu.

FIFA 2020 Dünya Kulüpler Kupası Eşleşmeleri

Normal şartlar altında geçtiğimiz yıl düzenlenmesi gereken fakat yeni tip korona virüs salgını sebebiyle önümüzdeki ay 1 – 11 Şubat 2021 tarihleri arasında Katar’da gerçekleştirilecek olan FIFA 2020 Dünya Kulüpler Kupası’nın eşleşmeleri geçtiğimiz günlerde İsviçre’nin Zürih kentinde bulunan FIFA Genel Merkezi’nde yapılan kura neticesinde belirlenmiş oldu.

Yapılan kura çekiminin neticesine göre, FIFA 2020 Dünya Kulüpler Kupası’nın ikinci turunda Tigres ile Ulsan Hyundai ve El Duhail ile El Ehli takımları eşleşti. Buna ek olarak, Tigres ile Ulsan Hyundai eşleşmesinden galip ayrılan takım yarı final müsabakasında Libertadores Kupası’nı kazanan takım ile mücadele edecek.

Libertadores Kupası’nın finali ise 30 Ocak 2021 tarihinde Brezilya’nın Palmerias ve Santos takımları arasında oynanacak ve bu turnuvaya katılmaya hak kazanacak olan 6. takımı belirleyecek. Diğer yandan El Duhail ile El Ehli eşleşmesinden galip ayrılan takım yarı final müsabakasında Almaya Bundes Liga ekiplerinden Bayern Münih ile kozlarını paylaşacak.

Maç Tarihleri

Yeni tip korona virüsün ortaya çıkmayı ve salgın haline gelerek yayılmasının ardından normal şartlar altında geçtiğimiz yıl düzenlenmesi gereken Dünya Kulüpler Kupası, FIFA yetkilileri tarafından ertelenmişti.

Gelecek ay Katar’da gerçekleştirilecek olan FIFA 2020 Dünya Kulüpler Kupası’nın ikinci tur müsabakaları 4 Şubat 2021 tarihinde oynanacak. FIFA 2020 Dünya Kulüpler Kupası’ndaki beşincilik ve yarı final karşılaşmaları ise 7 – 8 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Son olarak FIFA 2020 Dünya Kulüpler Kupası’da üçüncülük ve final maçları 11 Şubat 2021 tarihinde oynanacak.