HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ 87 – 56 PANATHİNAİKOS

FIBA Kadınlar Avrupa kupası A Grubunda temsilcimiz Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 3. Hafta karşılaşmasında Yunan ekibi Panathinaikos ‘’u kendi sahasında hiç şans vermedikleri mücadeleden 87 – 56 galip olarak ayrıldılar.

Temsilcimiz Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü bu galibiyeti ile A Grubun da ikinci galibiyetlerini almış oldular. Yunan rakibimiz Panathinaikos ise grupta ikinci mağlubiyetlerini almış oldular.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ RAKİBİNE ŞANS TANIMADI

Temsilcimiz Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü rakibine karşılaşmada hiç şans tanımadılar. Karşılaşmanın birinci Periyotunu 20 sayı fark ile önde tamamlayan temsilcimiz Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 31 – 11 önde kapadılar.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde de üstünlüğü devam eden temsilcimiz 26 – 19 ile ikinci periyotu da önde tamamladılar. Temsilcimiz Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü böylece karşılaşmanın ilk yarısını 27 sayı fark ile 57 – 30 önde tamamlamış oldular.

Üçüncü periyotta her iki takımında sert savunması sonrasında daha az sayı kaydedilirken Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 22 sayı ürete bilirken rakip Panathinaikos 14 sayı ürettiler. Son çeyreğe Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 79 – 56 önde olarak girdiler.

Son çeyrekte temsilcimiz oyundan koparken tek haneli sayılar da kaldılar. İlk defa karşılaşma boyunca bir sette rakibimizden daha az sayı bularak 8 sayı ile geride kaldık. Rakip takım Panathinaikos ise son çeyrekte bulduğu 12 sayı da yeterli olmayınca karşılaşmadan Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 87 – 56 Panathinaikos ile galip ayrılmış oldular.

A grubunda ikinci sırada yer alan temsilcimiz Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü grupta ki 4. Karşılaşmasında son sırada yer alan ZHBK EniseyKrasnoyarsk ile deplasmanda karşı karşıya gelecekler. Rakip Panathinaikos ise grubun lideri CCC Polkowice ‘ ye konuk olacaklar

Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü:KalaniChanel Brown 22 sayı 7 rbd, 2 asist, MaddalenaGaiaGorini 21 sayı, 4 rbd, 3 asist, AarynDejeEllenbergWiley 20 sayı, 2 rbd, 9 asist, Elif Emirtekin 14 sayı, 8 rbd, 2 asist, Bahar Çağlar Ökten 6 sayı, 12 rbd, 7 asist, Ayşegül Günay Aladağ 2 sayı, 1 asist, Büşra Akgün 2 sayı, 2 rbd, Büşra Akbaş 1 rbd, 1 asist.

Panathinaikos: ChastityReed 24 sayı, 9 rbd, 4 asist, SequoiaAntriceHolmes 12 sayı, 3 rbd, 4 asist, AngelikiVintsilaiou 6 sayı, 2 rbd, 3 asist, EmmaLinaStach 4 asist, 2 rbd, Olga Chatzinikolaou 3 sayı, 4 asist, IoulitiLymoura3  sayı, 1 rbd, 3 asist, ElisavetBountouri 2 sayı, 2 rbd, 1 asist, VarvaraMylonaki 2 sayı, 1 rbd, AngelikiZiaka 5 rbd, Georgia Grigoropoulou, Georgia Stamati 1 rbd.