Fethiye Belediyespor’a Evinde Galibiyet

ING Basketbol Süper Ligi 20. Hafta karşılaşmasında Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un ev sahipliğinde Lokman Hekim Fethiye Belediyespor – OGM Ormanspor karşılaşması oynandı. Karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan taraf ev sahibi Lokman Hekim Fethiye Belediyespor oldu.

Kıyası Mücadelede Fethiye Belediyespor Kazandı

ING Basketbol süper Ligi 20. Hafta karşılaşmasında Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, kendi evinde Ankara temsilcisi OGM Ormanspor’u konuk etti. Karşılaşmanın ardından gailp gelen taraf ise 98-89 skor ile Lokman Hekim Fethiye Belediyespor oldu.

Bu sonuç ile birlikte Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, ING Basketbol Süper Ligi’nde 5. Galibiyetini alırken Ankara temsilicisi OGM Ormanspor 5. Mağlubiyetini aldı.

Karşılaşmanın yıldızı ise Lokman Hekim Fethiye Belediyespor takımından 31 sayı, 10 ribaunt, 2 asist ve 41 verimlilik puanı ile mücadele eden Elgin Cook oldu. Mücadelede yenilen takım olan OGM Ormanspor adına ise en skorer isim 24 sayı, 3 ribaunt, 7 asist ve 26 verimlilik puanı ile Tu Halloway oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısında taraflar arka arkaya buldukları sayılar ile hareketli bir periyod oynadı. İlk periyodu önde tamamlayan taraf 29-27 Lokman Hekim Fethiye Belediyespor oldu. İkinci periyotta ise rakibine karşı elde ettiği üstünlüğü kaybetmek istemeyen Lokman Hekim Fethiye Belediyespor hızlı ve iyi bir oyun sergiledi.

İlk yarı bitiminde soyunma odasına Lokman Hekim Fethiye Belediyespor 57-42 önde girdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında üçüncü periyotta OGM Ormanspor aradaki farkı kapatmaya çalışsa da Lokman Hekim Fethiye Belediyespor buna izin vermdi ve periyottan 76-64 galip ayrıldı. Final periyoduna önde giren Lokman Hekim Fethiye Belediyespor 98-89’lük galibiyet ile parkeden ayrıldı.

Karşılaşma Detayları

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ev sahipliğinde Beşkaza Salonu’nda oynanan karşılaşmanın hakemleri ise Erşan Kartal, Mehmet Serdar Ünal, Serhat Büker idi. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor: Johnson 21, Fırat Töz, Erdem İlter 8, Abu 11, Emir Gökalp 2, Caner Ercan 3, Barış Hersek, Mustafa Baştürk, Cook 31, Sercan Ergin 3, Atkins 16, Frazier 3

OGM Ormanspor: Holloway 24, İsmail Yiğit Yüceer, Hagins 2, Kikanoviç 10, Efe Ergi Tırpancı 5, Kidd 10, Mert Alemdar, Erol Can Çinko 16, Kadir Bayram, Yiğit Baran Sarıkaya, Cevher Özer 6, Kloof 16

1. Periyot: 29-27

Devre: 57-42

3. Periyot: 76-64