Fernando Muslera Soğuk Havalarda Zorlanıyor

Sarı kırmızılı takımın kaptanı Fernando Muslera’nın imza attığı fedakârlık ortaya çıktı. Geçtiğimi yıl ayağı kırılan ve uzun sür boyunca sarı kırmızılı formadan ve sahalardan uzak kalan Fernando Muslera, bu sezonun ikinci yarısı ile beraber yeniden sahalara dönüş yaptı. Aşırı soğuk havalarda kırılan ayağında ağrı yaşamasına ve sağlık ekibinden “devam etmeyebilirsin” telkinlerini almasına rağmen yıldız eldiven formasını bırakmadı. 

Hakkında çıkan haberlerde Muslera’nın bu sezon takımı Galatasaray için yaptığı fedekarlık ön planda oldu. Geçtiğimiz sezon (2019-2020) kaval kemiği iki yerinden kırılan Muslera, ciddi bir operasyon geçirdi ve uzun süre ayağını kullanamadı. Uzun bir iyileşme süreci geçiren yıldız kaleci iyileşti ve eskisinden de daha iyi bir şekilde sahalara geri döndü. Fakat yıldız kaleci yoğun bir şekilde tedavi gördüğü bacağı nedeni ile soğuk havalarda zorluk yaşıyor.

Takımını Yalnız Bırakmadı

Aşırı soğuk havaların kırık eklemlerde ve kemiklerde sızlamaya yol açtığı bilinen bir gerçek. Fernando Muslera da hava sıcaklığının eksilere düştüğü karlı Kasımpaşa maçında ciddi ağrılar yaşadığını itiraf etti. Yener İnce önderliğinde sağlık ekibi, Muslera’ya karşılaşmada “devam etme” uyarısında bulundular. Fakat Uruguaylı kaleci gelen uyarıları ve önerileri geri çevirdi ve karşılaşmada kalmaya devam etti.

Yıldız kalecinin maç esnasında gelen öneri ve uyarılara karşı “takımımı yalnız bırakamam” dediği biliniyor. Bu cevap ile birlikte Muslera’nın takıma gösterdiği başarı Galatasaray teknik ekibinden büyük takdir topladı.

Aynı şekilde Fenerbahçe derbisinde de müthiş top kurtarışları ile adından söz ettiren Muslera’nın gelir gelmez takımının liderlik serisine büyük katkılarda bulunduğu görülüyor. Muslera’nın sarı kırmızılı renklere gönülden bağlı olduğu bir kez daha anlaşıldı.

Özel Antrenman Yapıyor

Yıldız futbolcu bu sorunlarını aşmak istiyor. Acılarını hafifletmek ve kemiklerini güçlendirmek için hem maçlardan hem de antrenmanlardan sonra kendisine özel bir çalışma programı uygulanıyor. Takımdan ayrı kaldığı süre zarfı boyunca refleks geliştirici son teknoloji uygulamalarla eski formuna hızlı bir şekilde kavuşması sağlandı. 34 yaşındaki Muslera’nın fiziksel açıdan daha uzun yıllar kalecilik yapmasında herhangi bir engelin bulunmadığı belirtildi.