Fernando Muslera

Fernando Muslara 40 Yaşına Kadar Spora Devam Edeceğini Söylemiş

Galatasaray ekibinde forma giyen başarılı file bekçisi Fernando Muslera, yapmış olduğu açıklamalarla mesleğine olan sevgisini kanıtladı. Sarı kırmızlı kulüpte toplamda 14 kupa kazanan başarılı kaleci, 40 yaşına kadar oynamak istediğini de yapmış olduğu açıklamalarda belirtti. Bu hedefinin ardından cimbomlu yöneticilerin, 4 senelik daha sözleşme teklifinde bulunacak.

Galatasaray ekibinde forma giyen başarılı file bekçisi Fernando Muslera, spora 40 yaşına kadar devam edebileceğini söyledi. Sarı kırmızılı başarılı sporcunun bu isteği üzerine kendisine 4 senelik daha sözleşme teklif edilecek.

14 Kupanın Üstüne Eklemeye Devam Edecek

33 yaşındaki sporcunun, futbol kariyerinde kazanmış olduğu 14 kupaya ise, bu isteğiyle fazlasını ekleyeceği belli olmuş durumda. Aslanlara, başarısı ile çok şey katmış olan file bekçisi, işini ne kadar sevdiğini de bu isteği ile göstermiş oldu.

Oyuncunun sarı kırmızılı kulüpte devam etme isteği ise takımın tecrübeli Teknik Direktörü Fatih Terim’den geldi. Hocanın isteği üzerine yönetim de harekete geçerek oyuncunun sözleşmesinin uzatılmasına karar verdi.

Sarı kırmızılı ekipten her sezonda maç başı primleri ile 4 milyon Euro gelir elde eden Urugaylı sporcu, söz konusu şartlar sebebiyle maaşında da düşüş yaşayacak. Başarılı eldivenin fiyatının 2 milyon Euro’nun altına düşeceği hesap ediliyor. Öte yandan kaleci ile 4 senelik sözleşmenin ardından ise 1’er yıllık sözleşmeler şeklinde devam edilecek.