Ferdi’nin Maaşı 2 Katına Çıkıyor

Sezona takımın başına ikinci kez getirdiği Vitor Pereira yönetiminde başlayan ve Portekizli teknik direktörün tercihleri ve futbol anlayışına dair pek çok noktayı sorgulayan Fenerbahçe’de bu sorguya özne olmayan nadir kişilerden birisi Ferdi Kadıoğlu oldu.

Fenerbahçe formasını giydiği ilk günden bu yana yeteneklerinden kuşku duyulmayan ancak nasıl bir performans göstereceği konusunda hiçbir zaman emin olunamayan Ferdi Kadıoğlu, her maça farklı 11 ile çıkmayı tercih eden Vitor Pereira’nın vazgeçilmez ismi oldu.

Bu sezon gösterdiği performans sayesinde kökenlerinin dayandığı 3 farklı ülkeden Milli Takım daveti alan Ferdi’nin tercihini Türkiye’den yana kullandığı ve bu tercihi yakın zamanda resmi olarak açıklayacağı düşünülürken, Fenerbahçe de genç oyuncusuna 5 senelik yeni sözleşmeyi önerdi.

Ferdi Hem Performansı Hem Maaşı Yükseltti

2018/2019 sezonunun başında Hollanda temsilcisi NEC Nijmegen’den Fenerbahçe’ye 1 milyon 400 bin Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olan Ferdi, genç yaşı ve yükseltmediği performansı nedeniyle genelde maçların son dakikasında oyuna giren bir oyuncu olarak görülüyordu.

Uzun bir süredir giydiği Fenerbahçe forması altında ne zaman parlak bir performans göstereceği merak konusu olan 22 yaşındaki oyuncu, Vitor Pereira yönetiminde bu soruyu net bir biçimde cevaplamış oldu.

Rotasyon konusunda tavizsiz bir hoca olan ve her maça farklı bir 11 ile başlamayı tercih eden Portekizli teknik direktörün en çok görev verdiği oyunculardan birisi olan ve takımın vazgeçilmez oyuncularından birisi haline gelen Ferdi, gösterdiği bu performans ile birlikte bu sezon sonu sona erecek olan sözleşmesinin 2 katı maaşla ve 5 sene vadeyle uzatılmasını da sağladı. Şu an 500 bin Euro yıllık maaş kazanan Ferdi Kadıoğlu, yeni sözleşmesiyle birlikte 1 milyon Euro kazanmaya başlayacak.

Ferdi’nin Tercihi Fenerbahçe’ye Yaradı

Ailesinin kökenleri ve futbola Hollanda’da başlaması nedeniyle Türkiye, Hollanda ve Kanada Milli Takımlarından teklif alan Ferdi Kadıoğlu’nun hangi takımı tercih edeceği merak konusuydu. Yakın zamanda Türkiye’yi tercih ettiği iddia edilen Ferdi’nin önümüzdeki günlerde tercihini açıklaması beklenirken bu duruma en çok sevinenlerden birisi de Fenerbahçe oldu.

Ferdi Kadıoğlu’nun başka bir ülkeyi tercih etmesi durumunda yabancı oyuncu olarak sayılacağı bir ortamda gelen Türkiye kararı oyuncunun önümüzdeki senelerde de yerli sayılabilmesini sağlıyor. Bu sayede ileriki senelerde daha da düşecek olan yabancı sayısı konusunda ekstra bir oyuncuyu daha barındırmak zorunda kalmayacak olan Fenerbahçe, bu karardan memnuniyetini de oyuncuya sözleşmeyle de iletecek.

Bu sezonun en iyi performans gösteren ve en fazla gelişim kaydeden oyunculardan birisi olan Ferdi Kadıoğlu, Vitor Pereira’nın da vazgeçilmezi olmuştu. 21 resmi maçta 1587 dakika süre alan Ferdi Kadıoğlu, oynadığı maçlarda 2 gol ve 2 asist yaparak toplam 4 gole katkı yapmış ve bunun dışında da gösterdiği performansla taraftarın sevgisini kazanmıştı.