Ferdi Kadıoğlu’ndan Mart Ayında Kritik Karar

Süper Lig’de ve Avrupa arenasında beklentilerin altında bir performans sergileyen Fenerbahçe’de Bazı oyuncuların Bireysel performansları sarı lacivertli taraftarlara sevindiriyor. Teknik direktör Viktor Pereira‘nın oyun sisteminde başarılı bir performans sergileyen Ferdi Kadıoğlu,  mart ayında geleceği için kritik kararlar verecek.

Henüz milli takım tercihi yapmayan genç futbolcu, sarı lacivertli ekip ile yeni sözleşme imzalamadı. Sözleşmesinin son senesinde bulunan başarılı oyuncunun, Hollanda veya Türkiye arasında yapacağı seçim, Fenerbahçe‘deki geleceğini belirleyecek. Genç futbolcu, mart ayında kariyeri için önemli bir seçim yapmış olacak.

Ferdi Kadıoğlu, Pereira İle Çıkışa Geçti

Geçtiğimiz sezonlarda Fenerbahçe formasıyla gösterdiği performans sebebiyle sezon başında takımdan ayrılması planlanan Ferdi Kadıoğlu, Bu sezonki performansıyla göz doldurmaya devam ediyor.

Teknik direktörü ViktorPereira‘dan önce kiralanması beklenen genç oyuncu, bu sezon kariyerinin en iyi çıkışına imza attı. Portekizli teknik adam takımın başına geçtiği günden bu yana genç futbolcunun formu oldukça yükseldi.Asıl mevkisi on numara olan genç futbolcu, takım içinde o bölgede birden fazlarakibi olması sebebiyle geri plana atılmıştı. 

Portekizli çalıştırıcı ise asıl mevkisi on numara olan Ferdi Kadıoğlu’nu 3-4-3 formasyonunun sol kanat bekinde görev verdi. Önemli orta saha özelliklerinin yanında fizik olarak gelişen genç futbolcu, Sol kanada uyum sağlamayı başardı.

Sol kanat bekinde ters ayaklı yapısıyla oyun kurucu kolunu üstlenen Genç futbolcu,sarı lacivertli takımın sol kanadında önemli bir güç haline geldi. Gol ve asist katkısını Artırmayı başaran Ferdi Kadıoğlu, sarı lacivertli formayla en iyi sezonunu yaşıyor.

Ferdi’nin Alacağı Karar Kariyerini Etkileyecek

Süper Lig’de 11 karşılaşmada görev alan genç futbolcu UEFA Avrupa Ligi’nde ise altı kasma karşılaşmaya çıktı. Bu sezon toplam 17 resmi karşılaşmada İlk 11’de şans bulan 22 yaşındaki futbolcu, takımın en fazla forma giyen oyuncu olarak dikkat çekiyor.

Bu sezon ligde ve Avrupa’da başarılı bir performans sergileyen genç oyuncu, Birçok kulübün radarına girdi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan 22 yaşındaki futbolcu, Mart ayında alacağı karar ile Fenerbahçe’deki  geleceğini belirlemiş olacak.

Avrupa ve Türkiye Kulüplerinden büyük ilgi gören Ferdi Kadıoğlu, henüz milli takım tercihinde bulunmadı. Hollanda altyapısından yetişen 22 yaşındaki golcü, mart ayında Hollanda ile Türkiye arasında bir seçim yapacak.

Genç futbolcu, Hollanda milli takımına seçmesi durumunda Türkiye’deki kural gereği yabancı statüsünde sayılacak ve bu durum Sarı Lacivert takımdaki geleceğini belirlemiş olacak. Ferdi Kadıoğlu, Türkiye milli takımını tercih ettiği takdirde sarı lacivertlİ ekipte devam etmesi bekleniyor.

Sarı lacivertli yönetim ise genç oyuncuyu Her iki ihtimalde de kadroda tutmak istiyor. Ferdi Kadıoğlu’nun mart ayında vereceği karardan sonra Fenerbahçe yönetiminin genç oyuncu beş yıllık mukavele önereceği söyleniyor.

Türkiye’den Galatasaray ve Trabzonspor olmak üzere birçok kulüp Ferdi Kadıoğlu’nun durumunu yakından takip ediyor. Avrupa kulüplerinin de Genç futbolcuyu yakından takip ettiği söyleniyor.