Ferdi Kadıoğlu Hangi Milli Takımı Seçecek

Vitor Pereira yönetimindeki Fenerbahçe takımının öne çıkan performanslarından birini sergileyen Ferdi Kadıoğlu’nun milli takım tercihini hangi takımdan yana kullanacağı merak konusu.

Babası Türk, annesi ise Kanada’da doğan bir Hollandalı olan Ferdi Kadıoğlu’nun bu nedenle üç takımı da tercih edebilme şansı olduğu ve Türkiye Milli Takımı’ndan davet beklediği de basına yansıyan haberler arasında.

Ferdi Kadıoğlu’nun Seçenekleri

Ferdi Kadıoğlu, bu sezon gösterdiği yükseliş ile birlikte milli takımlar seviyesinde oynayabilecek bir oyuncu olarak ifade ediliyor. Yetiştiği Hollanda’nın alt yaş milli takımlarında forma giyen Ferdi Kadıoğlu’nun yakın zamanda ise başını gurur verici bir ağrı alacak.

Türkiye Milli Takımı’ndan teklif beklediği ifade edilen oyuncuya hem Hollanda hem de Kanada Milli Takımlarının davet gönderdiği ve oyuncuyu kendi takımlarında görmek için baskı yaptığı belirtilen bilgiler arasında. Oyuncuların alt yaş gruplarında başka ülkelerin milli takımlarında forma giymiş olsalar da A Milli Takım düzeyinde tercih ettikleri takımdan başka bir takımda oynama şansları olmuyor.

Yani Ferdi Kadıoğlu yapacağı tercih ile birlikte kendisine teklif getirme şansı yakalayan iki takıma kapıları tamamen kapatmak durumunda kalacak. Şenol Güneş ile yollarını ayırdıktan sonra Stefan Kuntz’u takımın başına getiren ve teknik sorumlu Hamit Altıntop ile birlikte de uzun vadeli bir yapılanmaya giden Türkiye Milli Takımı’nın oyuncuya teklif getirmesi beklenirken, yakın zamanda teklif beklediğini ancak gelmediğini ifade ederek Avusturya Milli Takımı’nı tercih ettiğini ifade eden Yusuf Demir örneği de kamuoyunu tedirgin ediyor.

Milli Takım Tercihinin Fenerbahçe’ye Etkisi

Genç oyuncusundan iyi bir verim alan Fenerbahçe de oyuncunun yapacağı tercihi bekliyor. Türkiye Milli Takımı’ndan yana bir tercih kullanırsa yerli statüsünde yer alacak olan Ferdi Kadıoğlu’nun Kanada veya Hollanda Milli Takımlarından birini tercih etmesi durumunda yabancı oyuncu statüsüne geçecek olması Fenerbahçe yönetiminin sıkıntı yaşamasına sebep olabilir.

2021/2022 sezonunda ilk 11’de bulunması gereken üç yerli oyuncudan birisi olan Ferdi Kadıoğlu’nun statüsünün değişmesi Fenerbahçe’nin kadrosunda ve taktiğinde de çeşitli değişikliklere gitmesine neden olarak kurulan düzenin değişmesini tetikleyebilir.