FENERBAHÇE’YE SOL BEK TAKVİYESİ

Fenerbahçe, 8 Eylül’de sonlanacak olan transfer dönemine günler kala, Sol kanat beki ihtiyacını gidermek istiyor. Porto’da forma giyen Nijeryalı Sol bek oyuncusu Zaidu’yi kadrosuna katmak isteyen Sarı Lacivertler, Portekizli ekibe kiralama teklifi yaptı.

FB ve Porto Sıkı Pazarlık Halinde

Süper Lige 3’te 3 yaparak başlayan Fenerbahçe, transfer döneminin son günlerinde kadrosunu güçlendirmeyi başardı. Vitor Pereira’nın gelişiyle üçlü savunma sistemine dönen Sarı Lacivertli ekip, sol kanat bek bölgesi için oyuncu arayışlarını sürdürüyor. Porto’da forma giyen 24 yaşındaki Nijeryalı sol bek Zaidu Sanusi için girişimlerini hızlandıran Sarı Lacivertliler, oyuncuyu takıma kazandırmak için yoğun çaba harcıyor.

Porto ile sıkı pazarlık halinde olan Sarı lacivertli yönetim, Nijeryalı oyuncuyu satın alma opsiyonlu kiralamak istiyor. Yönetim, genç oyuncunun Porto’dan aldığı maaşının tamamını ödemek istediğini Portekiz ekibine iletse de bazı pürüzler giderilmeye çalışılıyor. Portekiz ekibi, 24 yaşındaki oyuncunun kiralık olarak gitmesine sıcak bakıyor. Ancak Sarı lacivertlilerin önerdiği satın alma opsiyonunu yeterli bulmayan Portekiz kulübü, henüz transfere izin vermiş değil.

Pereira Oyuncuyu Yakından Tanıyor

Nijeryalı oyuncu için sıkı  pazarlıkların döndüğü transferde, satın alma opsiyonunda anlaşma sağlanırsa oyuncunun ilk uçakla İstanbul’a gelmesi bekleniyor. Transfer döneminin bitmesine günler kalmışken Fenerbahçe, bu transfer için elini çabuk tutmak istiyor. Nijeryalı oyuncuyu Portekiz liginden yakından tanıyan Vitor Pereira, oyuncuyu çok istediğini Sarı Lacivertli Yönetime iletmişti. Daha önce Portekiz ekibinin Teknik Direktörlüğünü yapan Vitor Pereira, oyuncuyu bizzat kendisinin yönetime önerdiği söyleniyor. Ferdi Kadıoğlu’dan yeni bir rol oyuncusu yaratan Portekizli teknik adam, Caner Erkin ile yola devam etmeme kararı aldığı için Sol bek bölgesinde forma rekabetine girebilecek  bir oyuncu istiyor.

24 yaşındaki oyuncu, Portekiz ligi ekiplerinden Santa Clara’da gösterdiği performans ile geçen sezon Porto’ya transfer olmuştu. Geçen sezon Porto ile 37 maça çıkan genç oyuncu, 2 gol 1 asistlik performans sergiledi. Fiziksel gücü ve hızıyla sol tarafta fark yaratan Nijeryalı sol bek, 137 ikli mücadele kazanmayı başardı. Genç sol bek, Vitor Pereira’nın kanat beklerinden istediği tempolu oyununu karşılayabilecek nitelikte olduğu için çoğu taraftarında istediği isim olarak biliniyor.