Fenerbahçe’ye Portekizli Teknik Direktör Geliyor

Emre Belözoğlu ile devam edilmeyeceğinin açıklanmasının ardından Fenerbahçe’nin yeni sezondaki antrenörünün kim olacağı belirsizliğini koruyor. Başkan Ali Koç’un Portekizli veya Alman bir teknik adam ile çalışmak istediklerini ifade etmesinin ardından hem yerli hem de yabancı basında birçok ismin adı Fenerbahçe ile geçmeye başladı.

Rafael Benitez ile görüşmelerini devam ettiren Fenerbahçe’nin belirlediği bir diğer aday Paulo Fonseca; İngiltere’nin Tottenham kulübü ile anlaştı. Bu noktada, farklı adaylar üzerinde çalışan Fenerbahçe’de sürpriz bir isim ortaya atıldı. Portekizli Abel Ferreira için istekli olan Fenerbahçe’nin en yakın zamanda deneyimli teknik adam ile görüşmeleri başlatması bekleniyor.

Abel Ferreira Fenerbahçe’ye Mi Gelecek?

Güncel tarih itibariyle Brezilya’nın Palmeiras takımını çalıştıran Abel Ferreira; henüz genç bir teknik adam olmasına rağmen başarılı performansı ile adından söz ettirmeyi başardı. Palmeiras ile Copa America’yı kazanma başarısını gösteren Ferreira için birçok takım istekli! Geleceğin Jose Mourinho’su olarak gösterilen ismin ileride daha büyük başarılara imza atacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Abel Ferreira; Palmeiras öncesinde Braga ve Paok gibi takımları çalıştırdı. Bu iki takımla da başarılı sonuçlar almayı başardı. Ferreira’nın en büyük özelliği diğer teknik adamlar gibi yüksek transfer bütçesi istememesi! Elindeki kadrodan maksimum verim almayı hedefleyen bir teknik adam! Özellikle genç oyunculara bir şeyler katarak onları geliştirmek istiyor.

Abel Ferreira; Fenerbahçe’den teklif aldığı takdirde bu teklife olumlu cevap verebilir. Çünkü, her ne kadar Palmeiras ile başarılı olsa da tekrardan Avrupa’da çalışmayı çok istiyor.

Abel Ferreira Dışında Adaylar Var Mı?

Takımı bir an önce deneyimli bir teknik adama emanet etmek isteyen Fenerbahçe arayışlarını dört koldan sürdürüyor. Son olarak Spartak Moskova’yı çalıştıran Domenico Tedesco; Fenerbahçe’nin listesinde yer alan bir diğer isim! 1985 doğumlu Tedesco; Alman futbolunun yeni Klopp’u olarak lanse ediliyor. Tedesco’nun ilerleyen yıllarda Avrupa’nın en iyi taktik antrenörü olacağı şimdiden dile getiriliyor.

Fenerbahçe’nin listesinde bir de tecrübeli isim bulunuyor. Polonya milli takımını çalıştıran Paulo Sousa’nın gelme ihtimali az olsa da yine de ismi geçiyor. Son olarak Shakhtar Donetsk’i çalıştıran Luis Castro da uygun şartlar sunulduğu takdirde Fenerbahçe’nin yeni hocası olabilir.