Fenerbahçe’ye Mesut Özil Şoku

Antalyaspor karşılaşmasının ikinci yarısında sakatlık nedeniyle oyundan çıkan Mesut Özil’in durumu belli oldu. Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamaya göre Özil’in ayağında yırtık tespit edildi.

2. Yarı Oyundan Çıktı

Fenerbahçe Süper Lig’in 28. haftasında Antalyaspor’u evinde ağırladı. Karşılaşmanın 66. dakikasında Ferdy’nin müdahalesi sonrası sakatlanan ve sedyeyle kenara alınan Mesut Özil’in durumu hakkında açıklama geldi. Yapılan açıklamada Özil’in ayağında yırtık tespit edildiği söylendi.

Erol Bulut’tan Açıklama

Maç sonu Mesut Özil’in yaşadığı sakatlıkla ilgili açıklama Mesut’un bileğinin döndüğünü, ayağında kırık olmadığını söyledi. Pozisyondaki diğer oyuncu Fredy’nin sarı kartı olduğunu ve ikinci sarıdan kırmızı görmesi gerektiğini ekleyen Bulut, hakemin bu pozisyonu pas geçtiğini söyledi.

En az 2 Hafta Sahalardan Uzak Kalacak

Yaşadığı sakatlık sonrası hastaneye kaldırılan Özil’e çekilen MR’ın sonucunda bileği iç ve dış yan bağlarında kısmi yırtıklar ile ayak bileği iç-dış malleol kemiklerinde yoğun ödem gözlendiği bildirildi.

Tespit edilen yırtıklar nedeniyle yıldız futbolcu Mesut Özil’in 1 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor. Bu süre uygulanacak tedavi ile 2 haftaya kadar indirilebilir. Bu süre 1 aya kadar da uzayabilir. Mesut Özil’in sakatlanarak oyundan çıkmasından sonra yeni transfer İrfan Can Kahveci oyuna girdi. Bu İrfan Can Kahveci’nin yeni takımıyla ilk maçı oldu.

Özil’in Sakatlık Geçmişi

Yıldız futbolcu daha önce de 4 kez ayak bileğinden sakatlık geçirdi. Özil, 2019-20 sezonunda yaşadığı bilek sakatlığı nedeniyle 9 gün sahalardan uzak kalmış ve Arsenal ile 1 maçı kaçırmıştı. 2017-18 sezonunda benzer problem yaşayan Özil, İngiliz ekibiyle 1 maça çıkamamış ve 4 gün forma giyememişti.

Mesut Özil’in 2007-08 sezonunda ayak bileğinde bağ yırtığı tespit edildiği ve 14 gün sahalardan uzak kaldığı da biliniyor. Tecrübeli futbolcu 2020-21 öncesi dört sezonda ayak bileğinde yaşadığı sakatlıklar nedeniyle toplam 30 gün sahalardan uzak kalmış ve 6 maç kaçırmıştı.

Devre arası transfer döneminde Fenerbahçe’ye katılan Mesut Özil, Fenerbahçe formasıyla 5 Süper Lig ve 1 Türkiye Kupası olmak üzere toplam 6 maça çıktı. Yıldız futbolcunun henüz gol ya da asist katkısı bulunmamakta.