Fenerbahçe’nin Yeni Transferleri

Tüm dünyada pandemi nedeniyle azalan gelirlere bir de ülkemizdeki döviz kurlarının yükselmesi de eklenince kulüplerimiz transfer konusunda daha dikkatli davranmak ve daha uygun seçeneklere yönelmek durumunda kaldılar. Hal böyle olunca da daha farklı pazarlara açılmak hem kulüpler için daha az maliyetli oluyor hem de transfer yaptıkları ülkelere kendilerini de tanıtmış oluyorlar.

Fenerbahçe’nin Yeni Oyuncuları Takımı Yükseltti

Kanarya Fenerbahçe’nin Güney Kore’den transfer ettiği Min-jae Kim bu durumun en iyi örneklerinden bir tanesi. Canavar lakaplı olduğu ifade edilen oyuncu, Fenerbahçe’ye geldiği andan itibaren Fenerbahçe’ye Kore pazarından ilgi arttı elbette. Bununla birlikte Attila Szalai’nin solda, Min-jae Kim’in ortada ve Marcel Tisserand’ın sağda oynadığı üçlü defans hattı da Fenerbahçe’yi ligin ilk 3 haftasında gol dahi yemeden aldığı 3 galibiyete taşımış oldu.

Tam anlamıyla hazır olmadığı anlaşılan Koreli stoperin maçlarda gösterdiği performans da takdire şayan. Canavar lakabı hangi açıdan kendisine takılmış ve gerçekten doğru mu bunu zamanla göreceğiz ama kendisinin çok ideal bir sertliğinin olduğunu ve sezgisinin de yerinde olduğunu ifade etmekte fayda var.

Yeni transferler bazında sayılması gereken oyuncular arasında aslında bu sezon itibariyle A takımda forma şansı bulan Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler’i de saymak gerekir. Biri 20 diğeri 16 yaşında olan iki oyuncu, yaşlarından çok daha büyük oyunlar oynuyorlar ve ilerleyen dönemlerde yeteneklerini sergiledikçe Türkiye pazarından Avrupa’ya gitme ihtimalleri var.

Fenerbahçe’de Sona Doğru

Transfer döneminin bitmesine artık çok az bir vakit kaldı ve her takım gibi Fenerbahçe de eksiklerini bu süre içinde tamamlamaya çalışıyor. Bu çalışmaların en yakın zamandaki örneklerinden bir tanesi de 31.08.2021 tarihinde prensip anlaşmasına varıldığı ve Türkiye’ye davet edildiği açıklanan kanat-forvet oyuncusu Diego Rossi. Yine farklı bir pazardan, Amerika Birleşik Devletleri’nden transfer edilen oyuncu Uruguaylı ve 24 yaşında.

Amerika’nın futbol ligi MLS’te forma giydiği 101 maçta 43 gol ve 17 asistlik katkı yapan oyuncunun kariyerinin toplam verilerine bakıldığında ise 172 maçta 72 gol ve 33 asistlik iyi bir rakama ulaştığını görüyoruz. Transfermarkt’a göre 18 Milyon Euro’luk bir piyasa değeri olan Diego Rossi ve takımıyla yapılan anlaşmanın şartlarını ve bu transferin Fenerbahçe’nin hücumda aradığı kan olup olmadığını zamanla öğreneceğiz.