Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Kim Olacak

Aziz Yıldırım’ın başkan olduğu dönemde sezon içerisinde teknik direktör değiştirmemesiyle bilinen Fenerbahçe; Ali Koç’un başkanlığı döneminde bu özelliğini kaybetti. 2020 – 2021 sezonuna yeni jenerasyonun önde gelen antrenörlerinden birisi olan Erol Bulut ile başlayan Fenerbahçe; alınan kötü sonuçlarla beraber farklı bir arayışa gitmişti. Takımı ligin ikinci yarısının önemli bir kısmında Emre Belözoğlu’na emanet eden sarı lacivertli takımda yeni sezon için yabancı bir teknik adam ile anlaşılacağı bizzat Ali Koç tarafından açıklanmıştı.

A Planı Rafael Benitez

Son olarak Çin Süper Ligi’nin takımlarından birisi olan DL Pro’yu çalıştıran dünyaca ünlü teknik adam Rafael Benitez; Fenerbahçe’nin gündemine girdi. İspanyol teknik adam ile detaylı bir şekilde görüşmek isteyen Ali Koç’un Benitez’i İstanbul’a davet ettiği öne sürülüyor. Yabancı kaynaklarda 16 Haziran tarihinde İstanbul’a geleceği söylenen Benitez ile Ali Koç arasındaki görüşmenin sonucu şimdiden merak ediliyor.

Ciddi bir maaş ve transfer bütçesi talep edeceği tahmin edilen Rafael Benitez; Liverpool, Inter, Chelsea, Napoli, Real Madrid, Newcastle gibi takımları çalıştırmış bir isim! 4-2-3-1 sistemini benimseyen 61 yaşındaki teknik adam; Liverpool ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, Valencia ile iki İspanya ligi şampiyonluğu ve daha birçok başarıya imza attı.

Benitez’i ikna etmeyi planlayan Ali Koç; tecrübeli teknik adama 2+1 yıllık bir sözleşme sunmayı hedefliyor.

Benitez Dışında Teknik Direktör Adayları Var Mı?

Belirsizliğe son vermek adına teknik direktör arayışlarını hızlandıran Fenerbahçe; Rafael Benitez konusunda ısrarcı olsa da farklı isimler de yok değil! Yerel kaynakların üzerinde durduğu isimlerin başında Portekizli teknik adam Paulo Fonseca geliyor. İtalya’nın Roma takımını çalıştıran Fonseca’nın sözleşmesi bitti.

Paulo Fonseca dışında gündeme gelen bir diğer isim Andre Villas Boas! Bilhassa Porto’daki başarılı sezonuyla bilinen genç teknik adam; Chelsea, Tottenham, Zenit, SH SIPG ve son olarak Marsilya takımlarını çalıştırmıştı. Henüz 44 yaşında olmasına rağmen bir hayli deneyimli olan Villas Boas; Fenerbahçe’nin teklifini kabul ederek kariyerini tekrardan çıkışa geçirmek isteyebilir. Son olarak, Hırvat teknik adam Zlatko Dalic’in de Fenerbahçe’nin listesinde olduğu söyleniyor.