Fenerbahçe’nin Teknik Drektör Krizi Devam Ediyor 12 Haziran

Geride bıraktığımız Süper Lig sezonuna teknik direktör Erol Bulut ile başlayan Fenerbahçe, özellikle iç sahada arka arkaya yaşanan puan kayıplarının ardından bu teknik adam ile yollarını ayırmıştı. Sezonun tamamlanmasına 10 maç kala ise takımın başına Fenerbahçe’de kaptan olarak futbolu bırakan ve sezon başında sportif direktör olarak görev yapan Emre Belözoğlu, sarı lacivertlilerin son maçlardaki teknik direktörü olmuştu.

Kulübün şampiyonluk şansını son haftaya kadar taşıyan Emre Belözoğlu, sezon tamamlandıktan kısa bir süre sonra Fenerbahçe’deki tüm resmi görevlerinden ayrıldı. Bu durumun üzerine ise sarı lacivertlilerin başkanı Ali Koç, gelecek sezon takımın başında yabancı bir teknik direktörün olacağını söyledi.

Zaman Daralıyor

Süper Lig’i üçüncü sırada tamamlayarak şampiyonluk hasretini 7 yıla çıkaran Fenerbahçe’de başkan Ali Koç, geçmişten dersler aldıklarını ve gelecek sezon aynı hataları yapmak istemediklerini dile getirmişti. Öte yandan gelecek sezon yabancı bir teknik direktör ile çalışacak olan Fenerbahçe’de bu kişinin kim olacağı henüz belli değil. İsimleri sık sık sarı lacivertli takım ile geçen Rafael Beniztez be Fonseca gibi teknik direktörleri başka büyük takımlarda istiyor. Hala bir teknik direktör ile anlaşamayan Fenerbahçe iin ise zaman giderek daralıyor.

Fenerbahçe’deki Belirsizlikler

Fenerbahçe’de henüz teknik direktör konusu netleşmediği için takımdaki oyuncuların durumu ve transferler hakkında da net kararlar alınamıyor. Sarı lacivertlilerin en yakın rakipleri Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor teker teker futbolcularla anlaştıklarını açıklarken Fenerbahçe’den henüz bu konu ile alakalı hiçbir açıklama gelmedi. Öte yandan sarı lacivertlilerde sözleşmesi biten ya da bitmek üzere olan futbolcular ile performans bakımından yetersiz olarak görülen oyunculardan hangilerinin takımda kalacağı hangilerinin ise takımdan gönderileceği hala netlik kazanmış değil.

Tüm bunların yanı sıra Süper Lig’deki çoğu takım sezonu ne zaman açacakları ve nerelerde yaz kampları yapacakları hakkında kesin kararlar alırken Fenerbahçe’de sezonun ne zaman başlayacağı ve futbolcuların nerede kamp yapacağı hakkında da belirsizlikler devam ediyor. Sarı lacivertli takımda yaşanan bu teknik ekip eksikliği ve kadro planlamasının geç yapılması özellikle taraftarların tepkisini çekmeye başladı.