FENERBAHÇE’NİN PUAN KAYIPLARINDA FATURA KALECİ ALTAY BAYINDIR’A KESİLDİ

Bu sezon süper lig de şampiyonluk parolası ile çıkan sarı lacivertli takım da puan kayıplarında fatura kaleci Altay Bayındır’a kesildi.

Süper lig de derbide Trabzonspor karşılaşmasında 3 – 1 yenilen sarı lacivertli takım da kaleci Altay Bayındır’ın kötü performansı sonrası genç kaleci hedef tahtasına döndü diye biliriz.

AVRUPA’ DA DEV KULÜPLERİN PESİNDE KOŞTUĞU ALTAY KENDİSİNİ KAYBETTİ

Sarı lacivertli takımın uzun süredir kalesini koruyan Altay Bayındır göstermiş olduğu üstün performansı İle Avrupa da dev kulüplerin transfer listelerinde ilk sırada yer alan kaleci düşen performansı ile hem sarı lacivertli taraftarları hem de pesinde ki kulüplerin kafasında soru işareti oluşturdu.

Süper lig de ki son Trabzonspor derbisinde rakibin serbest vuruştan buldukları gol de hem barajı o kadar iyi kurdurmasına rağmen kapattığı köseden gelen şutu elinden kaçırıp kalesine alması sonucu yaptığı hata Fenerbahçe kulübüne oldukça pahalıya patladı.

İkinci gol de ise penaltı pozisyonun da genç kaleci Altay Bayındır zorlu derbiye adeta sıfır konsantrasyon ile çıktığını görmüş olduk. Penaltı öncesinde direkten dönen pozisyon da top takibi ile penaltıda ise yerinde kalması yalandan da olsa bir köşeye atlamayışı şaşırttı.

Genç kalecinin bir diğer hatası ise süper lig de kendi sahalarında oynadıkları Sivasspor karşılaşmasında Pedro Henrique’ ye çalım atmak isterken topu kaptırıp sonrasında yaptığı müdahale ile penaltıya sebep olan kaleci Altay Bayındır devamında penaltıyı da kurtaramayarak kalesinde gölü görmüştü. Sivasspor‘un penaltıdan bulduğu gol sonrasında karşılaşmaya eşitlik getiren Sivas bu karşılaşmadan rakibinden 1 puanı da koparmış oluyordu.

İki karşılaşmada da kaleci Altay Bayındır‘ın yaptığı net hatalar sonrasında kaybedilen puanlar sarı lacivertli takımı liderlikten etti diye biliriz.

Trabzonspor karşılaşmasında ise ikinci penaltı golünde ilginç bir iddia ortaya atıldı. Sarı lacivertli takımın savunmacısı Szalai kaleci Altay Bayındır ‘ın yanına giderek kulağına bir şeyler söyleyen oyuncu kalecisi Altay Bayındır dan yerinde kalmasını istediği üzerine vuracağını iddia etti.

Karşılaşma öncesinde rakip takımın hangi oyuncusunun penaltıyı kullanacağı belli olup kaleci Altay Bayındır ile zaten paylaşılmış olması gerekir ki hatta penaltıyı kullanacak oyuncunun nereye vuracağı daha önceki kullandığı penaltı atışları hepsini kaleci antrenörü tarafından Altay Bayındır ile çalışılmış olması gerekir.

ALTAY BAYINDIR’DA GÖRÜNÜR BİR DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR.

Genç kaleci Altay Bayındır ‘da düşüş olduğu gözle görülüyor. Lige iyi başlayan kaleci ilk 3 karşılaşma ad kalesini gole kapamayı başaran Altay Bayındır Sivasspor karşılaşması ile düşmeye başlayan performansında son olarak Trabzon’da derbide kalesinde 3 gol gören genç kaleci performansı ile gündeme geldi.

Süper Lig’de 6 karşılaşmada da kalesinde 9 gole engel olmayan Altay Bayındır sarı lacivertli takımın en güvendiği oyuncularından birisi olmasına rağmen kısa sürede ki bu kötü performansı ile kalede güven vermemeye başladı.