Mario Mandzukic

Fenerbahçe’nin İstediği Mario Mandzukic İçin Rota Belirlendi

Süper Lig’in transfer döneminin en fazla konuşulan isimlerinden biri de Mario Mandzukic olmuştu. Adı sık sık Beşiktaş ve Fenerbahçe ekipleri ile anılan yıldız golcünün Lokomotiv Moskova ekibinin teklifini kabul ettiği öğrenildi.

Özellikle Beşiktaş ve Fenerbahçe ile ismi sık sık anılan Mario Mandzukic, eski kulübü Al-Dıhail ile sözleşmesini feshetti. Serbest oyuncu olması sebebiyle de pek çok kulübün radarına giren oyuncuyla ilgilenenler arasında Roma, Lokomotiv Moskova, Fenerbahçe ve Beşiktaş ekipleri ilgilenmişti.

Konuya ilişkin haberler İtalyan basınında yer alırken, yazılanlara göre golcü yıldız Lokomotiv Moskova’nın teklifini kabul etti. Ve ikili arasında görüşmelerin yakın zamanda olumlu olarak sonuca ereceği ifade edildi.

Vedran Corluka Desteği

Edinilen bilgilere göre Lokomotiv Moskova ekibi, Mario Mandzukic için

Senelik kontrat ve yıllık da milyon Euro fiyat teklifi önerisinde bulundu. Uzun bir süredir Moskova formasını terleten Vedran Corluka’nın da Mandzukic’in adaptasyon sürecini kısaltacağı öne sürüldü.

Moskova ekibinden Miranchuk’un ayrılışının ardından ofansif hattı için harekete geçen ekip, bu anlamda Mandzukic ile anlaşmaya varmış oldu.

Juventus, Al-Duhail, Atletico Madrid, Bayern Münih, Wolfsburg, Dinamo Zagreg ekiplerinde  de forma terleten başarılı oyuncu, 2018 yılında Rusya’da organize edilen Dünya Kupası mücadelesinde de yer almıştı. 89 kez forma giyip 33 gole adını yazdırdığı Hırvatistan takımından da sonrasında ayrılmıştı.

Güncel Yazılar