FENERBAHÇE’NİN İRANLI GOLCÜSÜ ALLAHYAR DEVRE ARASINDA DÖNECEK Mİ

Sarı lacivertli kulüpte devre arası yaklaşırken transfer çalışmalarına da hız verdiler. 2019 yılında İran ekiplerinden Esteghlal Fc takımından 753 bin Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattıkları 20 yaşındaki genç Santrafor Allahyar Sayyadmanesh geçtiğimiz sezon başında Ukrayna ekiplerinden Zorya Lugansk’ a 1,5 yıllığına kiralanan oyuncu devre arasında sarı lacivertli kulübe dönmeyecek gibi.

ALLAHYAR GELDİĞİ GİBİ GİDECEK

Fenerbahçe’nin kadrosuna kattığı genç Santrafor 2020 – 21 sezonun da Ukrayna ekiplerinden Zorya Lugansk’’ a 1,5 yıllığına kiraladığı ve 3,5 Milyon Euro’ da satın alma opsiyonu ile gönderilmişti.

Bu sezon 20 yaşındaki İranlı oyun Allahyar Sayyadmanesh kulübü Zorya Lugansk ile 10 lig maçına çıkan genç Santrafor 3 gol ve 2 asist performansı ile kulübünün beğenisini kazanan golcü oyuncu devre arasında bitecek olan kiralık sözleşmesi için kulübü Zorya Lugansk ‘In satın alma opsiyonunu kullanması bekleniyor.

Sezona iyi başlayan oyuncuyu kadrosuna tutmanın planlarını yapan Ukrayna ekibi Zorya Lugansk 31 aralık 2021 yılına kadar oyuncunun satın alma opsiyonunu devreye sokmayı düşünüyorlar.

İranlı golcü Allahyar Sayyadmanesh sözleşmesinin bitmesine kısa bir süre kala genç oyuncu sarı lacivertli kulübe dönmeyi düşünürken taliplerin de genç oyuncuyu kadrolarına katmanın planlarını yapıyorlar.

İlk başta şuanda oynadığı Ukrayna ekiplerinden Zorya Lugansk ‘ ın satın alma opsiyonunu kesin olarak uzatması bekleniyor.

Sözleşmesinin alınmaması halinde ise adeta pusu da bekleyen özellikle Belçika ekibi Club Brugge oyuncuyu kadrosuna katmak için devrede bekliyorlar. Genç oyuncu için Rus kulüplerinin de takibinde olduğu olası bir anlaşmazlık da hemen devreye girmeyi bekliyorlar.

Rus kulüpleri de Shaktar Donetsk ve Dinamo Bükreş’ in genç oyuncu ile yakından ilgilenen diğer kulüpler.

Sarı lacivertli takımın tecrübeli teknik patronu Vitor Pereira ise İranlı genç oyuncuyu bu sezon ki kadro planlamasında düşünmediği için gönderilmesine oldukça sıcak bakıyor.

Genç oyuncu Allahyar Sayyadmanesh ‘ın devre arasında Fenerbahçe kulübü dışında başka bir kulübe transfer olacağı kesin gözü ile bakılan oyuncudan sarı lacivertli kulüpte oyuncunun olası satısından iyi de bir kar sağlayacaklar.

SARI LACİVERTLİ KULÜBE 753 BİN EURO’YA GELMİŞTİ

Fenerbahçe genç İranlı golcüyü 2019-20 sezonun da Esteghlal FC kulübünden 753 bin Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattıkları oyuncu gelişimini tamamlaması için TFF 1. Lig ekiplerinden olan İstanbulspor’ a kiralık olarak gönderilmişti. İstanbul spor ile 11 lig karşılaşmaya çıkan golcü sadece 1 gol sevinci yaşamıştı.

Genç oyuncu daha sonra Zorya Lugansk ‘a 1,5 yıllığına kiralık olarak gönderilen oyuncu için sarı lacivertli kulüp 3,5 Milyon Euro’da satın alma opsiyonu maddesini koymuştu.

Kiralık olarak Zorya Lugansk kulübünün satın alma opsiyonunu kullanması halinde genç oyuncudan sarı lacivertli kulübün kasasına da 3,5 Milyon Euro girecek.

İyi bir kar elde edecek olan Fenerbahçe kulübü bu transferden her türlü karlı çıkacak.