Fenerbahçe’nin Golcüsü Serdar Dursun’un Talipleri Artıyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de ki şampiyonluk yarışından istediklerini elde edemeyerek artık son hafta maçında derbide Galatasaray hazırlıklarına devam ediyorlar.
Şampiyonluk yarısına geçen hafta veda eden sarı lacivertli takım da Türkiye Kupasında ise adını finale yazdıran takımlardan oldu. Türkiye Kupası finalinde Başakşehir ile karşı karşıya gelecek olan sarı lacivertli takım sezon sonunu kupa ile tamamlamak istiyorlar.

Bu sezon sonun da sarı lacivertli takım çok hareketli bir süreç geçirecekler. Transfer de kadrosunda büyük değişikliğe gitmesi beklenen sarı lacivertli takımın iç ve dış transfer de yoğun günler bekliyor.

Fenerbahçe’ de yeni sezon planlaması ve transfer çalışmaları devam ederken, takımdan ayrılacak oyuncular da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Fenerbahçe’de yeni sezon öncesi veda edilecek futbolcular belli olmaya başladı.

Kadrosunda gelecek sezon için düşünmediği isimler ile görüşmeye başlayan sarı lacivertli takım oyuncularına kendilerine kulüp bulmasını istediler. Sarı lacivertli takımın golcüsü 31 yasındaki Serdar Dursun Avrupa ‘dan ve süper lig den teklifler gelmeye devam ediyor.
Ferencvaroş ve Darmstadt kulüplerinin, sarı lacivertli takımın kapısını golcü oyuncu için çalmaya hazırlanıyorlar.

Sezon sonunda Fenerbahçe‘den ayrılması kesin olan tecrübeli ismin süper lig den ise bu sezon yükselen Samsunspor ‘un ilgisi devam ediyor.

AVRUPA’YI MI TERCİH EDECEK YOKSA SÜPER LİG’DE KALMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Sarı lacivertli takımın golcüsü 31 yasındaki Serdar Dursun Avrupa‘dan ve süper lig den teklifler gelmeye devam ediyor.

Tecrübeli oyuncu için Macaristan Ligi’nin şampiyonu Ferençvaroş, Serdar Dursun’dan Avrupa Kupaları’nda faydalanmak için kadrosunda olmasını istedikleri isimlerden birisi oldu.
Almanya’ da Bundesliga’ ya yükselmesi sebebiyle bütçesini rahatlatan Darmstadt’ ın da eski golcü Serdar Dursun ‘u yeniden kadrosuna katmak istediği ortaya çıktı.

İki Avrupa takımının da peşinde olduğu oyuncu için bir de süper lig ekibi olan Samsunspor’ un ilgisi de küçümsenecek gibi değil. Bu sezon süper lige yükselen Samsunspor’ da tecrübeli oyuncuyu kadrosuna katmak istiyorlar. Tecrübeli golcünün henüz kararını vermediği, gelen teklifleri değerlendireceği ifade ediliyor.

SERDAR DURSUN BU SEZONU NASIL GEÇİRDİ?

Sarı lacivertli takımın 31 yasındaki tecrübeli golcüsü olan Serdar Dursun bu sezon süre bulamayan isimlerden oldu. Portekizli teknik adamın daha çok sonradan oyuna dahil ederek kadroda değerlendirdiği isimlerden olan Serdar Dursun için sezon kötü geçti diyebiliriz.

İki golcü Enner Valencia ve Michy Batshuayi’nin gölgesinde kalan Serdar Dursun’un sezon sonun da bu olasılıklar ile beraber ayrılması gündemde. Bu sezon süper lig de sarı lacivertli forma ile 18 karşılaşmada 1 gol 3 asist katkısı sağlaya bildi.

2024 yılına kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi devam eden oyuncu için süper lige bu sezon yükselen Samsunspor ‘un büyük ilgisi olduğu kadar Avrupa ‘ dan da talipleri teklifleri ile tecrübeli ismi kadrosuna katmak istiyorlar.