Fenerbahçe’nin Genç Oyuncusu

Türk futbolunun dört büyüklerinden olan Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Melih Bostan transferini duyurdu. Şu anda 3. Lig’de yer alan Eskişehirspor’un kadrosuna dahil oldu. Eskişehirspor’un transfer yasağının kalkması ile transfer sürecine başlayan Eskişehirspor, Fenerbahçe’nin büyük umutlarla kadrosuna kattığı 18 yaşındaki genç santrfora talip oldu. Önümüzdeki günlerde Eskişehirspor’un genç santrfor ile 6 ay+ 1 yıllık opsiyonlu sözleşme yapması bekleniyor.

Genç Santrfor Melih Bostan

18 yaşındaki genç santrfor, futbol kariyerine 2013 yılında Derincespor’un altyapısında başladı. Daha sonra 2015- 2016 sezonunda Derince Birlikspor’un altyapısına giren Melih Bostan son olarak 2016 2021 yılları arasında Fenerbahçe’nin altyapısında oynadı. Fenerbahçe U16 kadrosuna dahil olan Melih Bostan, 2021 yılında Fenerbahçe U17 kadrosuna geçiş yaparak tecrübe kazanmaya devam etti. 30 Haziran 2021’de Serik Belediyespor’a kiralık giden Melih Bostan, 8 maçta forma giymiş ve 1 kez Serik Belediyespor için gol atmıştır. Tekrar Fenerbahçe U17 kadrosuna döndü.

Fenerbahçe U19 kadrosuna dahil olan Melih Bostan, 8 Şubat tarihinde Eskişehirspor’un transfer yasağının kalkması ile birlikte kadrosuna dahil oldu. Ayrıca başarılı genç futbolcu Türkiye U19 takımında da milli oyuncudur. Türkiye U19 kadrosuyla 14 maça çıkan Melih Bostan, 9 gole adını yazdırmıştır.

Eskişehirspor’un Ertelenen Maçı

Eskişehirspor’un 22. hafta maçının Kahramanmaraş depremi sonrası ertelenmesi ile Eskişehirspor- Karaköprü karşılaşması 5 Mart Pazar gününe ertelendi. 17 Şubat itibariyle kampa giden ve ara verilen lige hazırlanmaya başlayan Eskişehirspor, Karaköprü karşılaşmasında Melih Bostan’ı oynatacak mı ?

3. Lig’de son sırada yer alan Eskişehirspor, yeni yaptığı 17 transferi ile birlikte ligde yükselişe geçebilecek mi ?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni takvimi açıklamasıyla mücadelelerine devam edecek olan Eskişehirspor’un başarılarını izleyeceğiz.