Fenerbahçe’nin Attila Szalai’yi Elinde Tutmaları Zor


Sarı lacivertli takımın geçtiğimiz sezonun devre arasında kadrosuna kattığı 23 yaşındaki genç Stoper Attila Szalai kısa süre içerisinde sarı lacivertli takıma uyumu ve gösterdiği iyi performansı ile taraftarın ve Fenerbahçe camiasının kısa süre de vazgeçilmez isimleri arasına girmeyi başardı.


1.92 boyundaki 23 yaşındaki Macaristan ‘lı stoper hem Macaristan milli takımında ki performansı hem de sarı lacivertli forma altındaki performansı ile kıs süre içinde Avrupa da ki bir çok takımın takip listelerine girmeyi de başardı.


İspanya’ nın güçlü takımların dan birisi olan Atletico Madrid sarı lacivertli takımın devre arası transfer döneminde kapısını çalması bekleniyor.


Genç oyuncuya kancayı takan Atletico Madrid Attila Szalai için tüm şartlarını zorlaması bekleniyor.


En Az 20 Milyon Euro Bekleniyor


Attila Szalai için sarı lacivertli takım oyuncuyu kadrolarına kata bilmek için geçtiğimiz sezon devre arasında kulübüne 2 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödeyerek sarı lacivertli formayı giydirdiler.


İspanyol devi Atletico Madrid Atilla Szalai ‘nin EURO 2020’deki maçlarını da izleyen İspanyol ekibi oyuncunun göstermiş olduğu performans dan oldukça etkilendiler.

İspanyol devi Atletico Madrid ara transfer döneminde Fenerbahçe‘nin kapısını çalacağı ileri sürülürken sarı lacivertli takım genç Stoper leri için en az 20 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli bekledikleri biliniyor.


Sarı Lacivertli Takımda En İstikrarlı Oyuncu


Sarı-lacivertlilerin vazgeçilmezlerinden biri olan Attila Szalai, bu sezon süper lig ve UEFA Avrupa ligin de hiçbir maçı kaçırmadı. Sarı lacivertli takımda iyi bir hazırlık kampı süreci geçiren Macaristanlı stoper hazırlık maçlarının hiç birini de kaçırmayarak forma sansı buldu.
23 yaşındaki genç Stoper bu sezon içinde 6 hazırlık maçı olmak üzere 3 UEFA Avrupa Ligi, 5 de Süper Lig karşılaşması ile toplamda 14 karşılaşmada da görev yaparak takımın en istikrarlı oyuncuları arasında oldu.


Attila Szalai nin babası oğlunun birkaç yıl daha sarı lacivertli formayı giymesini gerektiğini düşündüğünü söyleyen baba henüz Fenerbahçe den gitmesinin erken ola bileceğini düşünüyor. Sarı lacivertli forma altında biraz daha gelişmesi gerektiğini düşünen baba gelişimini tamamlaması sonrası gitmesi daha faydalı olacağını düşünüyor.