Zanka

Fenerbahçeli Zanka Ayrılığına İlişkin İtiraflarda Bulundu

Sezon başında Fenerbahçe ekibine transfer olan ve ara transfer sürecinde Fortuna Düsseldorf ekibine kiralık olarak giden Mathias Zanka Jorgensen ayrılığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeni tip koronavirüs sürecinde neler yaptığını anlatan Mathias Zanka Jorgensen, Fenerbahçe’den neden ayrıldığını anlattı. Sezon başında sarı lacivertli kulübe gelen ve ara transfer sürecinde ise Fortuna Düsseldorf ekibine kiralanan oyuncu, geleceğine ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Fortuna Düsseldorf ekibinde, antrenmanları isteyenlerin yapmakta olduğunu söyleyen oyuncu, idmanlara katılmak isteyenlerin Salı ve Perşembe günleri katılabildiğini söyledi. Öte yandan Webcam’da Alman bir çalıştırıcı ile çalışabilme imkanlarından da bahsetti.

Günlük antrenmanları yaptıklarını ve bisikletine bindiğini de ifade eden sporcu, oturma odasında zıpladığını da ekledi. Ayrıca kamera üzerinden çalıştırıcının tavsiyelerde bulunduğunu ve çalışma zamanını da bu şekilde geçirdiklerini ifade etti.

Comolli Gidince Kalmamın Gereği Kalmadı

Sarı lacivertli ekipten ayrılışına ilişkin de konuşan Zanka, Türkiye’de aslında her şeyin iyi olduğunu fakat yönetim değişikliğinde Comolli’nin gitmesi ile kendisinin de ayrılma kararı aldığını belirtti. Kendisini seçen kişinin gittiğinde, kalma gerekliliğinin bulunmadığını da ifade ederek, kulüpte finansal problemlerin olduğuna ilişkin de açıklama yaptı. Şu süreçte ne olacağını bilmediğini söyleyen oyuncu, sarı lacivertli ekipte olup olmayacağını da bilmediğini söyledi.