FENERBAHÇE’Lİ MİLLİ FUTBOLCULAR FORMDA

Sarı lacivertli takımın milli oyuncuları bu hafta ki karşılaşmalarda milli takımlarına verdikleri katılar ile dikkatler den kaçmadı.

Fenerbahçe takımında milli takıma çağırılan Serdar Dursun, Min – Jea Kim, Filip Novak, Miha Zajc, Dimitris Pelkas, Attila Szalai ile beraber U – 21 Milli takımına çağırtılan genç isimlerden Muhammed Gümüşkaya ve U – 19 ‘da Ertuğrul Çetin görev alan isimler oldular.

U-21 ile Muhammed Gümüş Kaya süre alamaz iken ilk karşılaşmada Belçika maçında 90’ dakika da oyuna dahil olmuştu.

U-19 ile milli takımda Letonya ve Romanya karşılaşmalarında Ertuğrul Çetin iki karşılaşmada da 90’ dakika süre aldı.

A MİLLİ TAKIMDA SERDAR DURSUN

A Milli takım forması ile 2022 Dünya Kupası elemelerinde milli takıma davet edilen isim Cebelitarık karşılaşmasında ikinci yarıda Burak Yılmaz ‘In yerine dahil olan Serdar Dursun karşılaşmanın 81’ dakikasında Rıdvan Yılmaz’ ın pasında topu ağlar ile buluşturmuştu.

Deplasmanda ki Karadağ karşılaşmasında ise yedek kulübesinde başladığı karşılaşmada süre alamadı.

MİN – JEA KİM İLE GÜNEY KORE KAZANDI

2022 Dünya Kupası Asya elemelerinde ülkesi Güney Kore ile Birleşik Arap Emirlikleri ile saha ilk 11 de çıkan oyuncu 81’ dakika sahada kaldığı karşılaşmadan 1 – 0 galip ayrıldılar.

İkinci karşılaşmada ise Min – Jea Kim Irak ile oynanan karşılaşmada 90 dakika sahada olan Güney Koreli oyuncu bu karşılaşmadan ise milli takımı Güney Kore 3 – 0 galip olarak ayrılarak grupta 2. Sırada yer aldılar.

 

SZALAİ VE NOVAK 90 DAKİAKA YER ADLILAR

Sarı lacivertli takımın sol bek ‘i Filip Novak 2022 Dünya Kupası elemelerinde milli takıma davet edilen oyuncu ilk karşılaşmada Belarus karşısında yedek kulübesinde başlayan oyuncu süre alamadı.

İkinci karşılaşmada ise Estonya karşısında ilk 11 de başlayan Filip Novak 90 dakika sahada yer aldı.

Savunmada dikkatleri üzerine çeken Stoper Attila Szalai 2022 Dünya Kupası elemelerinde ülkesi Macaristan ile ilk karşılaşmada San Marino ‘yu 4 – 0 mağlup ettikleri karşılaşmada 90’ dakika sahada kaldı. İkinci karşılaşmada ise Polonya karşısında ise 90’ dakika süre alan Szalai  bir sarı kart görerek karşılaşmayı tamamladı.

MİHA ZAJC ‘DAN 2 GOL PELKAS’TAN ASİST

2022 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde ülkesi Slovenya’ nın milli takımına davet edilen 27 yaşındaki merkez orta saha Miha Zajc iy bir performans sergiledi.

İlk karşılaşmada Slovakya maçında 71’ dakika oyunda kalan oyuncu Miha Zajc 1 gol kaydettiği karşılaşma 2 – 2 beraberlik ile sona ermişti.

İkinci karşılaşmada ise Miha Zajc Günay Kıbırs ile ile oynana karşılaşmada ise 84 ‘ dakika süre alana oyuncu 1 gol katkısı yaptığı mücadeleden 3 – 1 galip olarak ayrıldılar.

Sarı lacivertli takımın Yunan oyuncusu Dimitris Pelkas ilk karşılaşmada İspanya’ ya 1 – 0 kaybederken 78’ dakika da oyuna sonradan dahil olmuştu. İkin karşılaşmada ise Kosova mücadelesinde 80’ dakika oyunda kalan Pelkas 1 asist katkısı yaptığı mücadeleden 1 – 1 beraberlik ile ayrılmışlardı.