FENERBAHÇE’DEN FARKLI ZAFER

Turkish Airlines EuroLeague kapsamında yapılan mücadelede temsilcimiz Fenerbahçe Beko, İspanyol temsilcisi Baskanoia’yı 20 sayı farkla ezip geçerek karşılaşmadan 96-76’lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe BEKO geçtiğimiz hafta Rus temsilcisi CSKA Moskova’yı mağlup eden İspanyol temsilcisi Baskonia’ya ilk maçta 19 basket farkla mağlup olmuştu ve bu galibiyetle de o karşılaşmanın rövanşında 20 sayı fark ile galibiyet alınıp ikili ortalamada öne geçildi.

4’TE 4 YAPTI

Kanarya ek olarak Euroleague’de 4’te 4 yapma başarısını gösterdi. Turkish Airlines EuroLeague kapsamında oynanan 19. hafta müsabakasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, İspanya temsilcisi Baskonia‚yı misafir etti. Sarı-lacivertliler baştan sona önde götürmüş olduğu ve çok büyük bir performansa imza attığı maçta 96-76 şeklinde farklı bir skorla zafer elde etti. Aldığı bu sonuçla temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 19. maçında dokuzuncu kere kazanarak yengi serisini dört maça çıkardı. Baskonia ise 19. maçında 10. mağlubiyetini aldı.

OYUNCU PERFORMANSLARI

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da Jan Veselý 34 dakika süre alırken 17 sayı, 4 rebound ve 4 asist, Nando Bruno Alfred Andre de Colo 30 dakika süre alırken 27 sayı, 2 rebound ve 3 asist, Marko Guduric 29 dakika süre alırken 9 sayı, 7 rebound ve 6 asist, Lorenzo Brown 20 dakika süre alırken 14 sayı, 1 rebound ve 3 asist, Ahmad Hekmat Al Dwairi 18 dakika süre alırken 8 sayı, 7 rebound ve 3 asist ile oynarak galibiyetin mimarı olan isimler oldular.

İspanyol temsilcisi CD Saski Baskonia’da Achille Polonara 32 dakika süre alırken 12 sayı, 3 rebound ve 5 asist, Alec Jeffrey Peters 25 dakika süre alırken 15 sayı, 5 rebound ve 0 asist, Zoran Dragič 17 dakika süre alırken 12 sayı, 3 rebound ve 0 asist, Pierriá Henry 24 dakika süre alırken 7 sayı, 4 rebound ve 4 asist, Luca Vildoza 25 dakika süre alırken 8 sayı, 0 rebound ve 5 asist oynadı ancak temsilcimiz Fenerbahçe Beko’yu mağlup etmeye yetmedi.

Kanarya ek olarak Euroleague’de 4’te 4 yapma başarısını gösterdi. Turkish Airlines EuroLeague kapsamında oynanan 19. hafta müsabakasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, İspanya temsilcisi Baskonia‚yı misafir etti.

Sarı-lacivertliler baştan sona önde götürmüş olduğu ve çok büyük bir performansa imza attığı maçta 96-76 şeklinde farklı bir skorla zafer elde etti. Aldığı bu sonuçla temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 19. maçında dokuzuncu kere kazanarak yengi serisini dört maça çıkardı. Baskonia ise 19. maçında 10. mağlubiyetini aldı.