Fenerbahçe’den Fabio Martins Çıkışı

Teknik direktör bilmecesinin sonunda çözüldüğü Kanarya’da odak tamamen transferlere geçti. Çiçeği burnunda hoca Vitor Pereira başkan Koç ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Pereira beklere, kanatlara ve forvete takviye istedi. Diego Perotti ile yollarını ayıran Fenerbahçe, aynı kalitede bir yıldız oyuncu bulmak isterken Fabio Martins gözüne çarptı. Martins için teknik adam Pereira’dan onay çıktı.

Fener’de Gelişmeler

Geçen sezonu üçüncü sırada bitiren Fenerbahçe, Emre Belözoğlu ile yollarını ayırmıştı. Uzun bir süre dünyaca ünlü isimlerle görüşmeler gerçekleştiren yönetim hiçbir isimle anlaşmaya varamamıştı. Başkanlık seçiminde tek aday olan Ali Koç yeniden başkanlık koltuğuna geçince teknik adam arayışına son vermek için harekete geçti. Eski teknik adamlardan Vitor Pereira ile yeniden masaya oturan Koç ve ekibi, masadan teknik direktör bilmecesini çözmüş bir halde kalktı.

Pereira ile 2 yıllık sözleşme imzalandıktan sonra gelecek sezon için transfer gündemine ağırlık verildi.

Diego Perotti ile yollarının ayrılacağı belli olan takımda yeni transfer için düğmeye basıldı. Aynı kalibrede bir oyuncu ile sol açık için anlaşma yapmak isteniyor.

Bunun üzerine Fenerbahçe, 1 senedir radarında olan Fabio Martins için harekete geçti. Martins için Portekizli teknik adamdan onay çıktı.

Fenerbahçeli yönetim Martins’i 1 yıllığına kiralamak istiyor. Bu noktada Martins ile prensipte anlaşma sağlandığı ve takımı Praga’dan onay beklendiği ortaya çıktı.

27 yaşındaki oyuncunun Praga ile anlaşması 2 yıl daha sürecek. Fenerbahçe Praga ile pazarlık sürecinden netice alamadığı noktada bonservis hamlesi yapacak. Portekizli oyuncunun bonservisi için 4 milyon Euro teklif edilecek.

Transfer Son Anda Yatmıştı

Fabio Martins 1 yıldır Fenerbahçe’nin gündemini işgal ediyordu. Hatta geçen sene hem kulubü ile hem de oyuncu ile her konuda anlaşmaya varılmış ama Suudi Arabistanlı Al Shabab’tan gelen yüksek teklif Martins’in kafasını karıştırmıştı. Böylece Fener ile transfer gündemi suya düşmüştü. Suudi ekibin teklifini kabul eden Martins orada devam edemedi ve kulübü Praga’ya geri döndü.

Suudi ekipte forma giydiği 26 maç boyunca Fabio Martins 9 gol atarken 4 asistlik performans sergiledi.