FENERBAHÇE’DEN ÇEYREK FİNAL BAŞARISI

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubunda mücadele eden temsilcimiz Fenerbahçe Öznür Kablo grupta oynadığı son 2 karşılaşmada da harika bir performans gösterdi ve 2 müsabakadan da galibiyetle ayrılarak adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

Fenerbahçe Öznur Kablo FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu mücadelelerinde toplamda oynadığı 6 karşılaşmadan 5’inden galibiyetle ayrıldı ve 1 karşılaşmada ise mağlup oldu. Aldığı 5 galibiyet ve 1 mağlubiyetin ardından puanını 11’e çıkaran temsilcimiz Fenerbahçe Öznur Kablo FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu’nu lider bitirmeyi başararak adını Çeyrek Finale yazdırdı.

POLONYA TEMSİLCİSİNE FARK ATMIŞTI

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu kapsamında yaptığı karşılaşmada Polonya temsilcisi Arka Gdynia ekibini gösterdiği harika performans ile 31 sayı fark atmış, karşılaşmadan 88-57 galip ayrılmıştı. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Prag’da oynanan FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Öznur Kablo ile Polonya temsilcisi Arka Gdynia kozlarını paylaşmıştı.

Kralovka Arena’da yapılan karşılaşmanın ilk periyodunda temsilcimiz Fenerbahçe Öznur Kablo’nun 10 sayılık üstünlüğü vardı ve devreyi 26-16 önde kapatmayı başarmıştı. İkinci çeyrekte de gösterdiği harika performansı sürdüren temsilcimiz ilk devreyi 11 sayı farkla 44-33 önde kapatmayı başarmıştı.

3. periyotta skoruna skor ekleyen sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Öznur Kablo çeyreği 59-51 önde kapatmayı başardı. Karşılaşmanın son çeyreğinde parkeyi adeta rakibine dar eden Fenerbahçe sahadan 88-57 galip ayrılmayı başarmıştı.

BAŞA BAŞ MÜCADELEDEN ZAFERLE AYRILDI

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu kapsamında meydana getirdiği son karşılaşmada Fransız ekibi ASVEL Feminin’i 67-65’lik skorla geçen temsilcimiz Fenerbahçe Öznur Kablo toplam aldığı 5 galibiyet 1 mağlubiyet ile gruptan lider çıkarak adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Prag’da Kralovka Arena’da oynanan mücadele ilk periyodu 5 sayı farkla önde kapatan ekip temsilcimiz Fenerbahçe Öznur Kablo’ydu. Kıran kırana bir ikinci periyot sonunda temsilcimiz soyunma odasına 3 sayı farkla 33-30’luk skorla önde girmeyi başardı.

3. çeyrekte de oyunun liderliğini elinden bırakmayan Fenerbahçe bu periyodu 49-47 önde kapatmayı başardı. Karşılaşmanın son çeyreğinde kısa bir süreliğine liderliği Fransız ekibine kaptırmış da olsa güzel bir performansla geri dönüş yaptı ve karşılaşmayı 67-65 kazanarak 5. galibiyetine imza attı ve puanını 11’e çıkararak grubu lider bitirdi. Fenerbahçe Öznur Kablo aldığı bu sonuçlardan sonra adını Çeyrek Final’e yazdırmayı başardı.