Fenerbahçe’den Bakambu Bombası Geliyor

Yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam eden Fenerbahçe, Vitor Pereira önderliğinde çalışmalarını yürütüyor. Yeni sezon için mutlak şampiyonluk peşinde olan Kanarya’nın eksik gördüğü mevkiler üzerinde durduğu biliniyor. Yeni arayışının ise golcü takviyesi üzerine olduğu bilinen Sarı Lacivertli ekibin radarına eski Bursaspor oyuncusu Cedric Bakambu girdi.

Forvet bölgesi için Pereira önderliğinde listedeki başka isimlerle de görüştüğü bilinen Kanarya’nın listesinin en üst sırasında Bakambu yer aldı. Bir dönem Süper Lig ekiplerinden Bursaspor formasını da terlettiği bilinen oyuncu için menajer ile temas kuruldu. 30 yaşındaki Kongolu yıldız golcü için kulübüyle de temas kurulmakta gecikilmedi. 

Kulübüyle 31 Aralık 2021’de Sözleşmesi Sona Eriyor

Teknik hoca Vitor Pereira doğrultusunda listenin ilk sırasında yer alan Cedric Bakambu ile menajer ve kulübü doğrultusunda temas kuruldu. Yeni sezon forvet mevkisi için aranan kan olduğu düşünülen yıldız golcü için, Pereira’nın ısrarcı olduğu gündemdeki yerini alırken oyuncunun şu an Beijing Guoan’da formasını terlettiği biliniyor.

Çin ekibiyle sözleşmesi devam eden golcünün, 31 Aralık 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Bu yolla kiralama formülü üzerinden ilerleme planı için olan Sarı Lacivertlilerin, temaslarını bu doğrultudan yapacağı iddia ediliyor. İlk temasın menajeriyle kurulduğu ve ardından da Çin ekibiyle temasın söz konusu olduğu sürecin olumlu ilerlemesi muhtemel olarak görünüyor. 

40 Milyon Euro’ya Çin Ekibine Gitmişti

Fenerbahçe’nin yeni sezon gözdesi olan Cedric Bakambu, kariyerine Bursaspor formasını terleterek başlamıştı. Bursaspor formasıyla geçirdiği bir sezonun ardından Villarreal ekibine transfer olan yıldız golcünün 7.5 milyon Euro karşılığı transferi gerçekleşmişti.

İspanyol kulübünde 3 sezon formasını eskiten Bakambu’nun yolu sonrasında Çin ekibiyle buluşmuştu. Çin ekibi Beijing Guoan’a 40 milyon Euro gibi astronomik bir rakamla transfer olan yıldız ismin 31 Aralık 2021 tarihine kadar sözleşmesi bulunuyor. Yeni sezon için adı Fenerbahçe ile anılan golcünün, transfer temasları devam ederken sürecin netleşmesinin önümüzdeki hafta olması planlanıyor. İmzaların atılmasına kesin gözüyle bakılırken Kanarya’nın yeni sezon için mutlak şampiyonluk iddialarını Kongolu yıldızla güçlendireceği iddia ediliyor.