FENERBAHÇE’DEN AYRILACAK İSİMLER

Geçtiğimiz yaz döneminde ve ocak ayı ara transfer döneminde tam 21 futbolcuyu kadrosuna katmayı başaran Süper Lig’in sarı-lacivertli takımı Fenerbahçe’de altyapıdan gelen oyuncular hariç, kadro 29 kişiye ulaştı. 1 Şubat’a kadar iki veya üç oyuncu ile yolların ayrılması bekleniyor. Bu sürem aktarma dönemlerinde gösteri meydana getiren Fenerbahçe’de kadro bir fazlaca şişti.

Yaz ve ara transferde toplam 21 yeni adı renklerine bağlayan sarı-lacivertlilerde kadro altyapıdan gelen oyuncular hariç 29 kişiye çıktı. Ameliyat olan ve minimum 4 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilen Diego Perotti şu anda İstanbul’da. Arjantinli futbolcunun kontrat feshi için şartları sorulurken, kendisiyle hemen hemen antak kalma sağlanmış değil.

Kadro dışı bırakılan Nabil Dirar’ın eski ekibi Club Brugge ile anlaştığı haberleri olsa da hemen hemen kontrat imzalamadı ve Fenerbahçe ile yollarını ayırmadı. Ayrılık dedikodularının öteki adları Lemos, Cisse ve Ademi takımla antrenmanlara devam ediyor. Lemos’un takımdan ayrılmayı ne olursa olsun istemediği ve kısa vakit içinde takıma ahenk sağlayarak performansını artıracağını teknik heyete ilettiği bildirildi.

İRFAN CAN İÇİN YENİ TEKLİF

Fenerbahçe’de takımdan ayrılacak oyuncular için planlar yapılırken İrfan Can Kahveci’nin transferi konusunda Galatasaray ile başa baş bir mücadele sergileyen Fenerbahçe’nin Başkanı Ali Koç Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile bir görüşme gerçekleştirdi. Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un, Başakşehir başkanı Göksel Gümüşdağ ile görüşmesinin arkasından Sarı Lacivertliler bu görüşmedeki tekliflerinin üstüne çıktı.

Ali Koç ile Göksel Gümüşdağ’ın açıklamalarının arkasından Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim üzeri kapalı olarak Fenerbahçe’yi eleştirerek her şeyin para olmadığını, itibarın daha mühim bulunduğunu söylemişti.

FİYAT REVİZE EDİLDİ

Terim’in bu açıklamalarının arkasından ise Fenerbahçe’nin öneri yükselttiği belirtildi. Medyada yer alan habere göre; toplantıda 8 milyon euro + Deniz Türüç teklifi icra eden Fenerbahçe, bu teklifi 10 milyon euro + Deniz Türüç benzer biçimde revize etti. Daha önce sonraki satıştan pay için böyle fanteziler ile işimiz yok şeklinde açıklamalarda bulunan Başakşehir cephesinden ise bir sonraki satıştan da yüzde 20’lik bir hisse istek etmiş olduğu de belirtildi.